Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

1. Dziś o godz. 13.00 w Sanktuarium św. Józefa u oo. Karmelitów na Wzgórzu św. Wojciecha, ks. Arcybiskup Metropolita odprawi Mszę św. i dokona Zawierzenia Archidiecezji Poznańskiej św. Józefowi. Natomiast jutro – w uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, podczas Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele dokonamy Zawierzenia Parafii św. Józefowi.
Czytaj dalej

IV Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

1. Dziś w Archikatedrze Poznańskiej o godz. 10.00, syn naszej parafii Marcin Łabęcki, otrzyma posługę akolitatu. Od tego momentu będzie mógł rozdawać Komunię Świętą jako nadzwyczajny szafarz. Pamiętajmy o nim w naszych codziennych modlitwach.
Czytaj dalej

III Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

1. W dniach od 03 – 07 marca 2018 r. w naszym kościele odbywają się rekolekcje parafialne pod hasłem: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym, a od 05 – 07.03.2018 r. rekolekcje szkolne zatytułowane: ,,Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie – Mt 10.8”. Rekolekcje prowadzi ks. Krystian Sammler – referent Wydziału Duszpasterstw: Ogólnego i Specjalistycznego Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Plan rekolekcji szkolnych został podany zainteresowanym.

Plan rekolekcji parafialnych: Nauki rekolekcyjne w łączności z każdą Mszą św. Po Mszach św. wieczornych: w poniedziałek: Nabożeństwo Krzyża; we wtorek – „Prawdziwa miłość” – nabożeństwo dla małżonków i przygotowujących się do małżeństwa; w środę – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
Do udziału w rekolekcjach wszystkich serdecznie zapraszamy. Podczas rekolekcji będzie zbierana składka, ofiary zbierane przez o. Rekolekcjonistę w środę, są naszym podziękowaniem za wygłoszone rekolekcje.
Czytaj dalej

II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018 r.

1. W miniony czwartek odbyło się spotkanie Rady Ekonomicznej i Pani Organistki w sprawie dalszego jej zatrudnienia w naszej parafii. Ustalono, że p. Katarzyna Danel będzie zatrudniona przez nas na umowę zlecenie do końca kwietnia 2018 r., a następnie rozpocznie działalność własną.
Czytaj dalej

I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu – uczyńmy postanowienia wielkopostne przeżywając ten czas w duchu modlitwy, postu i jałmużny.
Czytaj dalej

VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018 r.

1. Bóg zapłać członkom Parafialnego Zespołu Caritas i wszystkim, którzy zorganizowali wczoraj spotkanie dla chorych i starszych naszych parafian z okazji Światowego Dnia Chorego.
Czytaj dalej

V Niedziela Zwykła – 4 lutego 2018 r.

1. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary.
Czytaj dalej

IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018 r.

1. W poniedziałek spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego, o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., podczas której zostanie poświęcony odnowiony przez pana Karola Wójcika zam. przy ul. Przylaszczkowej obraz przedstawiający wizję św. Katarzyny Laboure, a następnie konferencja ks. kan. A. Kościańskiego.
Czytaj dalej

III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2018 r.

1. Dziś po Mszach Świętych, przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na potrzeby Radia Emaus.
Czytaj dalej

II Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2018 r.

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, a od 18 stycznia trwać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Czytaj dalej