XXXIII Niedziela Zwykła – 17 listopada 2013 r.

1. W minioną niedzielę gościliśmy ks. Roberta Klemensa – Diecezjalnego Duszpasterza Kościoła Domowego, który głosił Słowo Boże i wraz z rodzinami dawał świadectwo życia w wierzącej rodzinie katolickiej. Rodziny, które chciałyby podjąć trud formacji w duchu Kościoła Domowego, proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.

2. Dzisiejsza niedziela jest w naszej parafii niedzielą pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Podczas Mszy św. modlimy się prosząc o liczne i święte powołania do kapłaństwa, również z naszej parafii, a po Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie poznańskiego seminarium.

3. We wtorek 19.11.2013 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie dla rodziców klas III w sali bł. Jana Pawła II.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek 21.11.2013 r. o godz. 18.45.

6. W piątek 22.11.2013 r. wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej.

7. W piątek po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie młodzieży. Serdecznie zapraszamy.

8. Siostry Uczennice Krzyża zapraszają na dzień skupienia dla rodzin. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 listopada w godzinach od 10.00 do 16.00 w sali bł. Jana Pawła II. Temat: Jak być dobrym ojcem? Biblijne podpowiedzi. Konferencje wygłosi p. Mieczysław Guzewicz Zapisy i informacje u sióstr.

9. W niedzielę 24.11.2013 r. obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie Roku Wiary. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja z krzyżami w rękach do krzyża przy ul. Szarotkowej. O godz. 15.00 Msza św. w kaplicy i spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar kataklizmu na Filipinach.

10. We wtorek 26.11.2013 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Duszpasterskiej.

11. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać wymienianki i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

12. W okresie od 23. 11. do 22. 12. br. czynne będzie okienko Caritas. Można będzie zaopatrzyć się w opłatki, świece Caritas, lampiony, świąteczne kartki, laurki, oraz różne ozdoby.

13. Caritas Archidiecezji Poznańskiej w ramach akcji „Przekaż ciepło” organizuje zbiórkę wszelkich zepsutych urządzeń elektrycznych: AGD, telefonicznych, komputerowych, narzędzi itp. Firma Elektro-Recykling w umówionym miejscu podstawi gratowóz, do którego można będzie oddać zepsuty sprzęt. Kto posiada sprzęt o większej wadze i rozmiarach (np. lodówka, pralka) a nie jest w stanie dostarczyć go na miejsce zbiórki osobiście, proszony jest o zgłoszenie w pokoju Caritas lub wrzucenie informacji do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła. Termin i miejsce postoju gratowozu będzie zależało od ilości zgłoszeń.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabywać kalendarze: Archiwum Archidiecezjalnego w cenie 3 zł, misyjne, a także z polskimi kościołami, którym patronują, Jadwiga Śląska oraz Jadwiga Królowa, w cenie 5 zł. Strona czerwca jest poświęcona naszej parafii.

15. Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu prosi o udzielenie poparcia idei odbudowy pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa przez podpisanie petycji do Prezydenta Miasta, którego akceptacji brakuje, by mogły rozpocząć się prace. Swojego poparcia można udzielić drogą meilową na adres: http://pomnikwdziecznosci.pl/index.php/petycja

16. Zbliża się termin wyjazdu do Drezna. Bardzo prosimy o wpłaty za wyjazd w wysokości 125 zł od osoby do niedzieli 8 grudnia. Wyjazd planowany jest na sobotę 14 grudnia o godz. 5.00.

17. W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II organizowane są wyjazdy do Rzymu. Oferty proponowane przez Biuro Podroży Mediterraneum znajdują się w gablotach. Jako wyjazd parafialny oferujemy pielgrzymkę autokarową w dniach 24.04 – 01.05.2014 r. dającą możliwość zwiedzenie następujących miejscowości: Asyż, Caccia, Rzym, San Giovanni Rotundo, Manopello, Wenecja. Koszt wyjazdu: 1.890 zł (wpłata 1/3 przy zapisie). Zapisy w zakrystii.

18. Rodzice lub opiekunowie będący w trudnej sytuacji materialnej, którzy chcieliby, aby ich dzieci otrzymały paczkę na Boże Narodzenie, proszeni są o zgłoszenie swoich dzieci w pokoju Caritas lub wrzucenie kartek z danymi osobowymi dzieci do skrzynki Caritas znajdującej się w przedsionku kościoła. W zgłoszeniu prosimy podać rodzaj oczekiwanego prezentu, nazwisko i imię dziecka, adres zamieszkania, wiek, wzrost, rozmiar odzieży i obuwia oraz  nr telefonu kontaktowego.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz