XXXI Niedziela Zwykła – 3 listopada 2013 r.

1. W najbliższym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania:

 • Dziewczęta z klasy II c (Gimn. 55) i z innych szkół – Poniedziałek, 4 listopada g. 16:00
 • Dziewczęta z klas I c (Gimn. 55) i z innych szkół – Poniedziałek, 4 listopada g. 17:00
 • Kandydaci z klasy III a – Poniedziałek, 4 listopada g. 16:15
 • Kandydaci z klas III z innych szkół – Poniedziałek, 4 listopada g. 17:00
 • Kandydaci z klasy III B – Wtorek, 5 listopada, g. 16:15
 • Kandydaci z klasy III C – Wtorek, 5 listopada, g. 17:00
 • Dziewczęta z klas I a i b – Środa, 6 listopada, g. 16:00
 • Dziewczęta z klas II a i b – Środa, 6 listopada, g. 17.00
 • Chłopcy z klas II gr 1 – Czwartek, 7 listopada g. 16:30
 • Chłopcy z klas II gr 2 – Czwartek, 7 listopada g. 17:15
 • Chłopcy z klas I gr 1 – Piątek, 8 listopada, g. 16:30
 • Chłopcy z klas I gr 2 – Piątek, 8 listopada, g. 17:15


2. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek dla dzieci klas I, II, III „Celebracja Zaduszkowa” – dzieci klas III przynoszą wypisane na kartkach imiona i nazwiska swoich zmarłych krewnych.

4. Odwiedziny chorych z komunią św.: ks. Proboszcz w piątek 8 listopada od godz. 8.30, a ks. Wikariusz w sobotę 16 listopada od godz. 8.30.

5. W piątek 8 listopada po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie młodzieży. Serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec za zmarłych i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

7. W niedzielę 10 listopada gościć będziemy ks. Roberta Klemensa – Diecezjalnego Duszpasterza Kościoła Domowego, który wygłosi Słowo Boże. Jest to II niedziela w miesiącu, stąd w naszym kościele składka inwestycyjna.

8. W dniu 10 listopada po każdej Mszy Świętej, dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w ramach akcji „Rogale Świętomarcińskie” rozprowadzają rogale. Z uzyskanych środków przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, zostanie zorganizowana wigilia Świąt Bożego Narodzenia dla około tysiąca ośmiuset osób, a część środków pozostanie do dyspozycji Szkolnego Koła Caritas.  Koszt rogala 6 zł. 

9. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, który nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

10. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać wymienianki i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

11. W gablocie wywieszono treść Apelu Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu. Komitet prosi o udzielenie poparcia idei odbudowy pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa przez podpisanie petycji do Prezydenta Miasta, którego akceptacji brakuje, by mogły rozpocząć się prace. Swojego poparcia można udzielić wpisując się na listę przy wyjściu z kościoła lub drogą meilową na adres: http://pomnikwdziecznosci.pl/index.php/petycja

12. Przy wyjściu z kościoła można nabywać kalendarze: Archiwum Archidiecezjalnego w cenie 3 zł, misyjne, a także z polskimi kościołami, którym patronują, Jadwiga Śląska oraz Jadwiga Królowa, w cenie 5 zł. Strona czerwca jest poświęcona naszej parafii.

13. Przyjmujemy już intencje mszalne na 2014 rok.

14. W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II organizowane są wyjazdy do Rzymu. Oferty proponowane przez Biuro Podroży Mediterraneum znajdują się w gablotach. Jako wyjazd parafialny oferujemy pielgrzymkę autokarową w dniach 24.04 – 01.05.2014 r. dającą możliwość zwiedzenie następujących miejscowości: Asyż, Caccia, Rzym, San Giovanni Rotundo, Manopello, Wenecja. Koszt wyjazdu: 1.890 zł (wpłata 1/3 przy zapisie). Zapisy w zakrystii.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz