XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2013 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania uroczystości odpustowej ku czci św. Jadwigi Śląskiej oraz w niej uczestniczyli.

2. Dzisiejsza niedziela to Światowa Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. Przed kościołem zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.

3. Msza św. i spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio dziś o godz.15.00. Spotkaniu będzie przewodniczył opiekun grupy Ks. Jerzy Łapiński MSF.

4. Dziś przy wyjściu z kościoła można nabywać kalendarze: Archiwum Archidiecezjalnego w cenie 3 zł, misyjne, a także z polskimi kościołami, którym patronują, Jadwiga Śląska oraz Jadwiga Królowa, w cenie 5 zł.

5. We wtorek 22 października wspomnienia bł. Jana Pawła II.

6. Na terenie szkoły odbywać się będzie Dzień Papieski przygotowany przez Szkolne Koło Caritas i katechetów. W tym dniu przewidziane są: przerwy papieskie z prezentacjami i audycjami, quiz, taniec dla Błogosławionego, konkurs plastyczny i konkurs wiedzy o Janie Pawle II oraz sprzedaż kremówek papieskich w cenie 2.50 z których zysk przeznaczony będzie dla potrzebujących z naszej szkoły.

7. W kościele godz. 18.00 uroczysta Msza św. z nieszporami, a następnie procesja różańcowa do krzyża przy ul. Szarotkowej i tam Litania do bł. Jana Pawła II, Apel Jasnogórski i błogosławieństwo.

8. Krąg Biblijny dnia 22.10.2013r. o godz.19.00.

9. W czwartek (24.10) po Nabożeństwie Różańcowym, w sali bł. Jana Pawła II, spotkaniu POAK. Podczas spotkania wykład prof. dr hab. Aleksandra Grzelaka zatytułowany „O prymacie pracy ludzkiej nad kapitałem – nieekonomiczne spojrzenie ekonomisty”. Zapraszamy wszystkich parafian zainteresowanych poruszanym zagadnieniem.

10. Wszystkie osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego zapraszamy w piątek 25 października na Eucharystię na godz.18.00  i po niej na różaniec, podczas którego będziemy modlić się również za adoptowane dzieci.

11. Młodzież gimnazjalną i starszą, która chciałaby zaangażować się w duszpasterstwo młodych naszej parafii zapraszamy na spotkanie w piątek 18 października na godz. 19:00 do salki na probostwie.

12. Wszystkich chłopców z klas III szkoły podstawowej i innych, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu oraz dołączyć do grona ministrantów naszej parafii prosimy o kontakt z ks. Wikariuszem. Prosimy także, aby osoby posiadające w swoich domach nieużywane już stroje ministranckie przyniosły je do zakrystii.

13. W październiku są odprawiane Nabożeństwa Różańcowe. Od poniedziałku do soboty dla młodzieży i dorosłych po wieczornych Mszach św. W niedziele Nabożeństwa Różańcowe prowadzone przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 7.30. Dzieci natomiast zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00. Prowadzenie nabożeństw popołudniowych: poniedziałki kl. I i II, wtorki kl. III, środy kl. IV, czwartki kl. V, piątki kl. VI.

14. Przyjmujemy już intencje mszalne na 2014 rok.

15. W sobotę 14 grudnia organizujemy wyjazd do Drezna – zabytkowej stolicy Saksonii. W programie zwiedzanie m. in. Pałacu Zwinger, katolickiej Katedry św. Trójcy z grobami elektorów saskich, Opery Sempera, protestanckiego kościoła NMP, a także wizyta na tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii.

16. W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II organizowane są wyjazdy do Rzymu. Oferty proponowane przez Biuro Podroży Mediterraneum znajdują się w gablotach. Jako wyjazd parafialny oferujemy pielgrzymkę autokarową w dniach 24.04 – 01.05.2014 r. dającą możliwość zwiedzenie następujących miejscowości: Asyż, Caccia, Rzym, San Giovanni Rotundo, Manopello, Wenecja. Koszt wyjazdu: 1.890 zł (wpłata 1/3 przy zapisie). Zapisy w zakrystii.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz