XVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2013 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 oraz na życzenie parafian także po Mszy św. o godz. 19.00, przed wejściem do kościoła, obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Prosimy o wjeżdżanie od ul. Cyniowej i Gladiolowej, a wyjeżdżanie na ul. Astrową. Podczas poświęcenia zbierane będą ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.

2. Dziś wieczorem wyjazd dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich do Zakopanego. Powrót 26 lipca br. W programie zwiedzanie zimowej stolicy Polski, spacery po górach, wizyta na źródłach termalnych, a w drodze powrotnej zwiedzanie Krakowa.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Wszystkie osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego zapraszamy na Eucharystię w czwartek 25 lipca na godz.18.00. Dziesięć minut przed Mszą św. pomodlimy się wspólnie 10-ką różańca za adoptowane dzieci.

5. W przyszłą sobotę, dnia 27 lipca pielgrzymka do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.00, powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu: 70 zł od osoby.

6. Dnia 21 września organizujemy pielgrzymkę do katedry i sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz do Ostrowa Wlkp., gdzie odwiedzimy m. in. grób ks. prob. Stefana Dropa. Zapisy w zakrystii.

7. Siostry Imienia Jezus informują, że są jeszcze wolne miejsca w prowadzonym przez nie przedszkolu przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

8. W lipcu i sierpniu zmienia się porządek Mszy św. niedzielnych, które będą odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.

9. Informujemy, iż z zakrystii są już dostępne płyty ze zdjęciami z tegorocznego bierzmowania. Cena płyty 10 zł.

10. Episkopat Polski zachęca do poparcia europejskiej inicjatywy obywatelskiej „Jeden z nas”, która ma doprowadzić do całkowitego zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Głosy poparcia można zgłaszać na www.jedenznas.eu wypełniając on-line znajdujący się tam formularz.

11. Istnieje możliwość dofinansowania zakupu podręczników szkolnych przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Osoby zainteresowane proszone są o pobranie wniosku w pokoju Parafialnego Zespołu Caritas w środy w godz. od 15.00 do 16.00 i po wypełnieniu oddanie go w biurze Caritas Archidiecezji Poznańskiej przy Rynku Wildeckim nr 4a do rąk siostry Manueli.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz