XIV Niedziela Zwykła – 04 lipca 2010 r.

1. W miniony wtorek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – podczas Mszy Świętych, były zbierane ofiary na potrzeby Stolicy Świętej. Przekazaliśmy na ten cel 110 zł.

2. W najbliższy wtorek wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej – patronki dzieł misyjnych. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji misji.

3. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w środę od godz. 15.00, w pokoju Caritas, będzie wydawana żywność.

4. W środę o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli – prezbitera.

6. W niedzielę przypada wspomnienie św. Benedykta – patrona Europy. Z racji II niedzieli miesiąca, w naszym kościele składka na inwestycje parafialne.

7. W lipcu i sierpniu biuro parafialne czynne w środy po Mszy św. Intencje Mszy św. można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św.

8. Letnie koncerty organowe w naszym kościele, zapraszamy w każdą niedzielę sierpnia po wieczornej Mszy św., a więc ok. godz. 19.45.

9. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii w dniach od 18 – 28 września br., prosimy o pilne przesłanie swoich danych: imię, nazwisko, adres podany w dokumencie tożsamości, pesel, nr dowodu osobistego lub paszportu.

10. Ze względu na nagłą chorobę kierownika ośrodka w Zaniemyślu, ulegnie zmianie miejsce wyjazdu wakacyjnego dzieci naszej parafii. Zamiast do Zaniemyśla, pojedziemy do miejscowości Nowy Dworek k. Zielonej Góry. W związku z tym, w niedzielę (11.07.2010 r.), po Mszy św. o godz. 11.00, organizatorzy wyjazdu proszą uczestników o odebranie załącznika do karty wycieczki. Termin i koszty wyjazdu nie ulegają zmianie.

11. W dniach 7-14 sierpnia organizujemy młodzieżowy wyjazd rekolekcyjny do Wróblówki k. Zakopanego. Zapisy u ks. Bartosza do 18 lipca. Koszt 350 zł.

12. „Koło emerytów i rencistów” organizuje wyjazd do Medjugorje – Chorwacja w dniach od 22 – 30 września. Bliższe informacje i wpłaty w okienku Caritas. Koszt: 1460 zł i 60 E.

13. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych wraz z opiekunami. Turnusy trwają od 4 maja do 26 września. Dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania dla uczestnika i opiekuna. Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

14. Zmarł śp. Henryk Stawicki zamieszkały przy ul. Sasankowej. Pogrzeb odbył się 01.07.2010 r. o godz. 7.30 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz