X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2010 r.

1. Bóg zapłać za dar serca dla powodzian. Przekazaliśmy do siedziby Caritas Archidiecezji Poznańskiej zarówno zebrane rzeczy i żywność, jak również pomoc finansową w wysokości 5200 zł.

2. Wczoraj ks. Abp przyjął do grona Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. dwóch naszych parafian. Są nimi panowie: Piotr Remlein i Jan Gąsiorowski. Cieszymy się, że grono Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. powiększyło się do 5 osób. Nowo promowanym życzymy zadowolenia z pełnienia tej zaszczytnej posługi.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

4. Trwa oktawa Bożego Ciała, procesje wokół kościoła po Mszach św. wieczornych, a dziś po Mszy św. o godz. 11.00.

5. Dziś w Warszawie wysłannik papieża ogłosi błogosławionym ks. Jerzego Popiełuszkę. Módlmy się często za pośrednictwem tego kapłana-męczennika, polecając Panu Bogu sprawy naszej ojczyzny.

6. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

7. W środę o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Wspierajmy naszymi modlitwami wszystkich kapłanów, szczególnie zaś tych, którzy pracowali lub pracują w naszej wspólnocie parafialnej. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po zakończeniu procesji zapraszam wszystkich kapłanów oraz zaangażowanych w obsługę procesji oktawy Bożego Ciała na kawę i ciasto do sali pod kościołem.

9. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, ani obowiązek powstrzymania się od udziału w zabawach.

10. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

11. Za tydzień jest druga niedziela miesiąca, w kościele zbieramy ofiary na inwestycje parafialne. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny UAM.

12. Od 1 czerwca biuro parafialne czynne w poniedziałki i środy po wieczornej Mszy św. Nabożeństwa czerwcowe w łączności z Mszą św. wieczorną.

13. Dnia 20 czerwca 2010 r. odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka i zakończenia roku szkolnego. Podczas festynu są przewidziane konkursy i loteria fantowa. Chcielibyśmy, by każdy los wygrywał, stąd prośba o włączenie się w tę parafialną inicjatywę już teraz, przez dostarczanie rzeczy, które mogłyby być nagrodą dla dzieci biorących udział w konkursach. Ofiarowane przedmioty prosimy przynosić do zakrystii przed niedzielnymi Mszami św. Chętnych zapraszamy do współpracy przy przygotowaniach atrakcji festynu.

14. Organizujemy pięciodniowy wyjazd wakacyjny dzieci naszej parafii do ośrodka Caritas w Zaniemyślu. Termin turnusu: 02-06 sierpnia 2010 r. Koszt: ok. 250 zł. Zgłoszenia u p. Anny Jęsiak.

15. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych wraz z opiekunami. Turnusy trwają od 4 maja do 26 września. Dl osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania dla uczestnika i opiekuna. Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

16. Zbliża się czas podjęcia ostatecznej decyzji co do udziału w pielgrzymce do Hiszpanii i Portugalii w dniach od 18 – 28 września br. Szczegółowy plan pielgrzymki jest zamieszczony w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zgłoszenia są przyjmowane do przyszłej niedzieli.

17. W dniach 7-14 sierpnia organizujemy młodzieżowy wyjazd rekolekcyjny do Wróblówki k. Zakopanego. Zapisy u ks. Bartosza do 18 lipca. Koszt 350 zł.

18. „Koło emerytów i rencistów” organizuje wyjazd do Medjugorje – Chorwacja w dniach od 22 – 30 września. Bliższe informacje i wpłaty w okienku Caritas. Koszt: 1460 zł i 60 E.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz