VII Niedziela Wielkanocna – 5 czerwca 2011 r.

1. W minionym tygodniu założono w naszym kościele cztery uchylane skrzydła okien, mające ułatwić prawidłową cyrkulację powietrza. Oprzyrządowanie elektryczne do nich zostanie zainstalowane w najbliższych dniach. Rozpoczęto również przygotowanie do malowania i malowanie płotów metalowych przy kościele i domu parafialnym. Bóg zapłać wszystkim, którzy podjęli się tej pracy. Przy domu parafialnym zostały założone stanowiska do rowerów. Bóg zapłać panu Leszkowi Małeckiemu za ich wykonanie i montaż.

2. W dniach 04-05.06.2011 r. Grupa Modlitwy o. Pio znajduje się na rekolekcjach w Górce Klasztornej, pod opieką duchową ks. Jerzego Łapińskiego.

3. Dziś – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – po Mszy św. o godz. 8.00, swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca.

4. Dziś również obchodzimy Czwarty Dzień Dziękczynienia oraz Ogólnopolską zbiórkę do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej. W tym roku, w sposób szczególny dziękujemy Panu Bogu za dwóch największych Polaków dwudziestego wieku: Ojca Świętego Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

5. Przed kościołem można nabyć kolejny numer gazetki parafialnej „Jadwisia”, a w niej: artykuł karmelity Ojca Ernesta, relacje z najważniejszych wydarzeń z ubiegłego miesiąca, wiele zdjęć i ciekawych tekstów oraz konkurs z nagrodami dla dzieci. Rozwiązania konkursu można składać do 25 czerwca w zakrystii.

6. Wczoraj, w autokarowym wyjeździe na Lednicę, wzięło udział ponad 50 młodych ludzi w większości z naszego gimnazjum.

7. Za tydzień 11.06.2011 r. na Lednicę wyjedzie podobna grupa dzieci.

8. Spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania dziewcząt, klasy I w poniedziałek 06.06.11r. o godz. 18.00, a klasy II we wtorek o godz. 18.00.

9. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

10. Spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania chłopców z klas I, klasy IA i IB w piątek 10.06.11r. o godz. 16.30, a klasy IC i ID o godz. 17.15.

11. Od 1 czerwca po wieczornych Mszach św. Nabożeństwa Czerwcowe. W rozpoczętym tygodniu podczas nabożeństw modlitwy przygotowujące do nadejścia Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania.

12. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę miesiąca – uroczystość Zesłania Ducha Świętego – w kościele składka na inwestycje parafialne, a przed kościołem zbiórka do puszek na WT UAM i KUL.

13. W niedzielę 5 czerwca od godz. 16:30 w Parku Wilsona okazja, aby wraz z poznańskimi muzykami wspólnie uwielbić Boga
muzyką, śpiewem i tańcem.

14. Odnowiono Figurę Serca Pana Jezusa przy ul. Grunwaldzkiej, która jest piękna sama w sobie. Uprzejmie prosimy nie stawiać wokół niej kwiatów czy zniczy. Ze względu na duży ruch samochodów zbiera się tam dużo kurzu. Będziemy wdzięczni, gdy ktoś zajmie się tym miejscem regularnie myjąc stopnie wokół figury lub wyrywając chwasty. Prosimy jednak nie stawiać nic, co dodatkowo zbiera kurz.

15. Jednodniowa pielgrzymka na Jasną Górę 23 lipca 2011 r. Wyjazd o godz. 5.30, powrót ok. godz. 21.00. Koszt: 55 zł. Zapisy w zakrystii.

16. Organizujemy rekolekcje dla młodzieży w dniach 8-14 sierpnia we Wróblówce k. Zakopanego. Zapisy u ks. Bartosza do 26 czerwca. Koszt 350 zł.

17. Dnia 19 czerwca 2010 r. odbędzie się festyn parafialny z okazji Dnia Dziecka i zakończenia roku szkolnego. Podczas festynu są przewidziane konkursy i loteria fantowa. Chcielibyśmy, by każdy los wygrywał, stąd prośba o włączenie się w tę parafialną inicjatywę już teraz, przez dostarczanie rzeczy, które mogłyby być nagrodą dla dzieci biorących udział w konkursach i loterii fantowej. Ofiarowane przedmioty prosimy przynosić do zakrystii przed niedzielnymi Mszami św.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz