V Niedziela Zwykła – 6 luty 2011 r.

1. Dziś, po Mszy św. o godz. 8.00, swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca.

2. Plan pielgrzymki na beatyfikację Jana Pawła II znajduje się na tablicy ogłoszeń. Zgłoszenia i przedpłaty w wysokości 500 zł od osoby przyjmujemy nadal w zakrystii i biurze parafialnym.

3. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek 11 lutego 2010 roku, w dniu w którym przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy XIX Światowy Dzień Chorego. Z inicjatywy Katolickich Stowarzyszeń Lekarzy,
Pielęgniarek i Farmaceutów, Urzędu Miasta Poznania – Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej zorganizowano, w sobotę 12 lutego w godz. 10.00 – 14.00 w Centrum Caritas przy Rynku Wileckim 4a w Poznaniu, akcję „biała sobota”. Porad medycznych będą udzielali lekarze specjaliści. Natomiast pielęgniarki wykonają pomiary ciśnienia krwi, cholesterolu i cukru. Zainteresowanych prosimy o zabranie dokumentacji medycznej”.

5. Parafialny Zespół Caritas natomiast, organizuje spotkanie dla osób chorych, niepełnosprawnych i starszych również w sobotę 12 lutego 2011 r. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 10.00 w kościele. Ok. 15 minut przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. Podczas Mszy św. zostanie udzielony sakramentu chorych, a na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

6. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie w sali pod kościołem. Prosimy, aby zdrowi pomogli chorym w przejściu na to miejsce spotkania. Osoby na wózkach oraz mające problem z poruszaniem się po schodach, mogą skorzystać z windy.

7. W niedzielę 13 lutego o godzinie 13.30 Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki odprawi uroczystą Mszę św. a po niej także nabożeństwo eucharystyczne z
błogosławieństwem lourdeskim w kościele Matki Bożej Bolesnej w Poznaniu przy ul Głogowskiej. Po Eucharystii w Domu Katolickim odbędzie się koncert „Kapeli Znad Baryczy”.

8. W przyszłą niedzielę składka w kościele na inwestycje parafialne.

9. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św. wieczornej. Intencje Mszy św. można zamawiać również po każdej Mszy św.

10. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Pozyskane tą drogą środki zostaną przeznaczone na budowę łagodnego podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy naszym kościele. Ulotki ukazujące właściwy sposób wypełnienia oświadczenia podatkowego znajdują się przy okienku Caritas.

11. Zmarł śp. Roman Pieczyński, zam. przy ul. Kaliowej. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 07.02.2011 r. o godz. 8.50 na cmentarzu junikowskim, a Msza św. pogrzebowa o godz. 10.30 w naszym kościele. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz