V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2013 r.

1. Bóg zapłać p. Marcinowi Andrzejewskiemu za chemiczne oczyszczenie posadzki w prezbiterium naszego kościoła, a p. Grzegorzowi Obielakowi za wymalowanie korytarza i klatki schodowej na probostwie.

2. W minionym tygodniu odbyły się rekolekcje szkolne i parafialne. Ilu z nas rzeczywiście starało się w nich uczestniczyć? Czy mamy prawo wymagać od innych, gdy nie stawiamy wymagań sobie?

3. W okienku Caritas można zaopatrywać się w paschaliki, chorągiewki, laurki i inne artykuły Wielkanocne.

4. Osoby, które pragną otrzymywać pomoc żywnościową w roku 2013, proszone są o przybycie do pokoju Parafialnego Zespołu Caritas zawsze w środę w godz. od 15.00 do 16.00 w celu wypełnienia wymaganego wniosku. Prosimy przynieść ze sobą dowód osobisty i zaświadczenie o wysokości dochodów.

5. W środę o g.16.00 w salce na probostwie swoje spotkanie ma Parafialny Zespół Caritas, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartek 21.03 po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków. Temat spotkania poświęcony będzie formacji katolików świeckich.

7. Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w czwartek 21.03.2013 r. po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.45.

8. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30 – prowadzą dzieci klas VI, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. – prowadzi młodzież klas III gimnazjum.

9. W związku ze zbliżającą się Niedzielą Palmową, Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą do wszystkich, którzy mogliby dostarczyć bukszpan i bazie, o przyniesienie ich do przedsionka kościoła w piątek wieczorem lub w sobotę do godz. 10.00. Prosimy również panie, które mogłyby pomóc przy robieniu wiązanek, o przyjście w sobotę na godz.10.00 do salki pod kościołem. Ofiary za wiązanki palmowe przeznaczone będą na dofinansowanie wakacji dzieci oraz na pomoc potrzebującym naszej parafii.

10. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy się przed wejściem do świątyni i w sposób uroczysty, procesyjnie, z palmami w rękach, w procesji wokół kościoła wchodzimy do jej wnętrza. O godz. 16.00 ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

11. W Wielki Poniedziałek po Mszy św. wieczornej Droga Krzyżowa ulicami osiedla, którą poprowadzi młodzież naszej parafii. Pójdziemy ul. Gladiolową, Szarotkową, Łubinową i Floksową. Wszystkich zapraszamy do niesienia Krzyża.

12. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej.

13. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Wzór wypełnienia właściwej rubryki w oświadczeniu podatkowym podają ulotki znajdujące się na półce przy wyjściu z kościoła.

14. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób chorych, niepełnosprawnych, starszych i samotnych w różnych ośrodkach w Polsce. Wczasorekolekcje zapewniają kompleksowy odpoczynek fizyczny i dają umocnienie duchowe. Zgłoszenia przyjmowane będą już od 1 kwietnia br. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz