Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30 maja 2010 r.

1. Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Urząd Miasta Poznania zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Festyn odbędzie się w niedzielę 30 maja 2010 r. na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Tegoroczny Festyn będzie dniem solidarności z poszkodowanymi w powodzi. W czasie jego trwania zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek a także w specjalnie przygotowanych ciężarówkach będzie można złożyć dary rzeczowe i żywnościowe. Rodzinny Festyn rozpocznie się Mszą św. o godz. 12:15 w Archikatedrze.

2. Dar serca dla powodzian. Dziś po Mszach św. przed kościołem zbiórka ofiar, a od poniedziałku do środy w godz. od 17.00 do 18.00 w pomieszczeniu Caritas można będzie składać: żywność trwałą (makarony, konserwy itp.), śpiwory, koce, pościele, środki czystości, zboże, materiały budowlane i sprzęty potrzebne powodzianom zwłaszcza łopaty, rękawice, obuwie gumowe, mopy… Dar serca można składać także w sklepach pani Mączyńskiej.

3. Spotkanie Grupy Modlitwy O. PIO dziś o godz. 15.00.

4. Przygotowanie do bierzmowania dla chłopaków klas I: poniedziałek 31.05.10 r. – grupa I o godz. 17.00 a grupa II o godzinie 17.45.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego jutro, w poniedziałek o godz. 18.00, które rozpocznie się Mszą św. w intencji ks. Janusza z okazji jego 25 rocznicy święceń kapłańskich.

6. W poniedziałek także kończy się miesiąc maj, po raz ostatni Msza św. o godz. 20.00, a po jej zakończeniu nabożeństwo majowe i Apel Jasnogórski.

7. Od 1 czerwca biuro parafialne czynne w poniedziałki i środy po wieczornej Mszy św., która rozpoczyna się o godz. 18.00. Nabożeństwa czerwcowe w łączności z Mszą św. wieczorną.

8. W środę o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w niedziele. Po Mszy św. o g. 17.00 procesja ulicami: Gladiolową, Różyczkową, Gerberową, Stokrotkową, Macierzankową i Cyniową. Ołtarze tradycyjnie przygotowują: I – ministranci, II – Wspólnota Żywego Różańca, III – młodzież, IV – siostry zakonne i rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Mężczyzn zapraszam do kościoła o godz. 13.00, aby zmontować i dostarczyć na miejsce, stelaże niezbędne do budowy ołtarzy.

10. Na czas oktawy Bożego Ciała przyozdóbmy nasze domy, aby w ten sposób uczcić Chrystusa Eucharystycznego. Zapraszam dziewczynki, szczególnie te, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy komunię św., do sypania kwiatków podczas procesji. Próba sypania kwiatków we wtorek o godz. 16.00. Do udziału w procesjach zapraszam również chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I komunii.

11. W oktawie Bożego Ciała procesje wokół kościoła po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Bardzo proszę o zgłaszanie się dziś po Mszach św. w zakrystii mężczyzn, którzy chcieliby pomóc przy organizowaniu procesji czy niesieniu baldachimu w poszczególne dni oktawy.

12. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 15.00 do 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. Komunia św. będzie rozdzielana co pół godziny.

13. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

14. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca – ostatnie spotkanie przed wakacjami. Członkowie wspólnoty proszeni są o prowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w Katedrze, w I piątek miesiąca od godz. 12.00 do 13.00.

15. W niedzielę 06.06.2010 r. przed kościołami naszej Archidiecezji zbiórka ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

16. Jubileusz 50-lecia kapłaństwa obchodzi ks. kan. Włodzimierz Koperski, który pomagał organizować naszą parafię u jej początków. Mszę św. jubileuszową odprawi w kościele św. Andrzeja Boboli na Junikowie w niedzielę o godz. 12.00. Naszą parafię będzie reprezentowała oficjalna delegacja.

17. Dnia 20 czerwca 2010 r. odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka i zakończenia roku szkolnego. Podczas festynu są przewidziane konkursy i loteria fantowa. Chcielibyśmy, by każdy los wygrywał, stąd prośba o włączenie się w tę parafialną inicjatywę już teraz, przez dostarczanie rzeczy, które mogłyby być nagrodą dla dzieci biorących udział w konkursach. Ofiarowane przedmioty prosimy przynosić do zakrystii przed niedzielnymi Mszami św.

18. Organizujemy pięciodniowy wyjazd wakacyjny dzieci naszej parafii do ośrodka Caritas w Zaniemyślu. Termin turnusu: 02-06 sierpnia 2010 r. Koszt: ok. 200 zł. Zgłoszenia u p. Anny Jęsiak.

19. Caritas Archidiecezji Poznańskiej w okresie wakacji organizuje wyjazdy na kolonie dla dzieci i młodzieży do kilku miejscowości. Turnusy trwają od 28 czerwca do 2 lipca. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń Caritas w przedsionku kościoła.

20. Wyjazd do Hiszpanii i Portugalii w dniach od 18 – 28 września br. Koszt wyjazdu: 600 E i 1500 zł. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.

21. „Koło emerytów i rencistów” organizuje wyjazd do Medjugorje – Chorwacja w dniach od 22 – 30 września. Bliższe informacje i wpłaty w okienku Caritas. Koszt: 1460 zł i 60 E.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz