Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 23 maja 2010 r.

1. W minioną środę ks. bp. Grzegorz Balcerek udzielił sakramentu bierzmowania 54 naszym młodym parafianom. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do właściwego przygotowania młodzieży do przyjęcia tego sakramentu z ks. dr Bartoszem Nowakowskim na czele, a także tym, którzy zadbali o przygotowanie naszej świątyni oraz oprawę uroczystej liturgii.

2. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego – zakończenie Okresu Wielkanocnego.

3. Jutro 24 maja święto NMP Matki Kościoła.

4. Spotkania dla dziewczyn przygotowujących się do bierzmowania: klasa II we wtorek 25 maja o godz. 19.00, a klasa I w środę 26 maja o godz. 18.30.

5. W środę 26 maja – Dzień Matki – Dzieci naszej parafii przygotowały „Wieczór dla mam”. Wszystkie mamy serdecznie zapraszamy o godz. 20.00 do kościoła na Mszę św. i program modlitewno-artystyczny przygotowany przez dzieci. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z nabożeństwem majowym. Po Apelu Jasnogórskim cicha adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.30.

6. Osoby uprawnione, które nie zgłosiły się po odbiór żywności w ubiegłym tygodniu mogą odebrać w tym tygodniu w środę w godz. od 15.00 do 16.00.

7. W czwartek 27 maja o godz. 16.00 w Katedrze Poznańskiej święcenia kapłańskie. Pamiętajmy w prywatnych modlitwach o mających wstąpić w szeregi duszpasterzy naszej Archidiecezji.

8. W sobotę 19 maja wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej – Patronki Archidiecezji.

9. Spotkanie Grupy Modlitwy O. PIO w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 .

10. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek 31.05.2010 o godz. 18.00, które rozpocznie się Mszą św. w intencji ks. Janusza z okazji jego 25 rocznicy święceń kapłańskich.

11. W maju od poniedziałku do piątku Msze św. wieczorne rozpoczynają się o godz. 20.00. Po ich zakończeniu nabożeństwo majowe i Apel Jasnogórski. Biuro parafialne czynne w poniedziałki i środy od godz. 19.15 do 20.00.

12. Dnia 20 czerwca 2010 r. organizujemy festyn z okazji Dnia Dziecka i zakończenia roku szkolnego. Podczas festynu są przewidziane konkursy i loteria fantowa. Chcielibyśmy, by każdy los wygrywał, stąd prośba o włączenie się w tę parafialną inicjatywę już teraz, przez dostarczanie rzeczy, które mogłyby być nagrodą dla dzieci biorących udział w konkursach. Ofiarowane przedmioty prosimy przynosić do zakrystii przed niedzielnymi Mszami św.

13. Wyjazd do Hiszpanii i Portugalii w dniach od 18 – 28 września br. Koszt wyjazdu: 600 E i 1500 zł. Zgłoszenia u ks. Proboszcza. Bardzo oproszę o wstępne deklaracje wyjazdu, szczególnie tych, którzy się nad nim tylko zastanawiają. Do połowy czerwca należy podjąć decyzję o rezerwacji miejsc w samolocie.

14. „Koło emerytów i rencistów” organizuje wyjazd do Medjugorje – Chorwacja w dniach od 22 – 30 września. Bliższe informacje i wpłaty w okienku Caritas. Koszt: 1460 zł i 60 E.

15. W dniach od 28 – 30 Maja odbędzie się wyjazd ministrancki do Ceradza Kościelnego. W planie: sport, gry terenowe, formacja duchowa i intelektualna, oraz wiele innych. Koszt wyjazdu wraz z wyżywieniem oraz ubezpieczeniem, prócz dofinansowania z parafii, to jedyne 40 zł. Zapisy oraz więcej informacji na zbiórce ministranckiej lub pod telefonem podanym na plakacie w zakrystii. Zapraszamy serdecznie WSZYSTKICH ministrantów.

16. Caritas Archidiecezji Poznańskiej przy współpracy z Urzędem Miasta Poznania zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Festyn odbędzie się w niedzielę 30 maja 2010 r. na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Rodzinne świętowanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12:15 w Archikatedrze. W programie przewidziano liczne koncerty, m.in. występ zespołów Stróże Poranka, LOMBARD, loterię dobroczynną oraz bezpłatny dostęp do szerokiej gamy ciekawych i widowiskowych atrakcji, kierowanych zwłaszcza do dzieci. Dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta w czasie trwania festynu będzie można skorzystać z darmowych badań profilaktycznych w zakresie przygotowanego miasteczka prozdrowotnego. Dla każdego dziecka zostały przygotowane upominki.

17. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych wraz z opiekunami. Turnusy trwają od 4 maja do 26 września. Dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania dla uczestnika i opiekuna. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń Caritas w przedsionku kościoła.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz