Niedziela Najświętszej Trójcy – 19 czerwca 2011 r.

1. Bóg zapłać za złożone w minioną niedzielę ofiary na inwestycje parafialne oraz WT UAM i KUL.

2. W minionym tygodniu wyremontowano pokój Caritas – pomalowano ściany i wymieniono wykładzinę podłogową. W sobotę wymalowano także metalowe zabezpieczenia w oknach kościoła. Wyrazy wdzięczności dla wszystkich, którzy włączyli się do tych prac.

3. Dziś uroczystość Świętej Trójcy od godz. 14.00 do 17.00 odbędzie się festyn parafialny z okazji Dnia Dziecka i zakończenia roku szkolnego. Podczas festynu: występ „Iskierek”, pokaz ratownictwa w wykonaniu Strażaków, dziecięcy balet, pokaz sztuki walki Aikido, występy śpiewających dzieci, okazja do przejażdżki bryczką i na kucyku. Zachęcamy do wzięcia udziału w grach, zabawach i turniejach, prowadzonych przez młodzież i dorosłych. Przez cały dzień możliwość nabycia książek wydanych przez Księgarnię św. Wojciecha z 50% rabatem oraz losów z których każdy wygrywa. Proponujemy rezygnację z niedzielnego obiadu na rzecz domowych pierogów i kiełbasek z grilla oferowanych przez organizatorów. Rodzice dzieci I komunijnych częstują domowymi wypiekami.

4. We wtorek o godz. 9.00 Msza św. na Zakończenie Roku Szkolnego dla uczniów naszej szkoły. Zapraszamy zarówno uczniów, jak i rodziców na wspólne dziękczynienie za mijający rok nauki.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w środę od godziny 15.00 w pokoju Caritas będzie wydawana żywność. Zapraszamy osoby uprawnione.

7. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. jak w niedziele. Po Mszy św. o g. 17.00 procesja ulicami: Gladiolową, Różyczkową, Gerberową, Stokrotkową, Macierzankową i Cyniową. Ołtarze tradycyjnie przygotowują: I – ministranci, II – Wspólnota Żywego Różańca, III – młodzież, IV – siostry zakonne i rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Mężczyzn zapraszam do kościoła o godz. 13.00, aby zmontować i dostarczyć na miejsce, stelaże niezbędne do budowy ołtarzy.

8. Na czas oktawy Bożego Ciała przyozdóbmy nasze domy, aby w ten sposób uczcić Chrystusa Eucharystycznego. Zapraszam dziewczynki, szczególnie te, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy komunię św., do sypania kwiatków podczas procesji. Próba sypania kwiatków we wtorek o godz. 16.00. Do udziału w procesjach zapraszam również chłopców, którzy w tym roku przystąpili do I komunii.

9. W oktawie Bożego Ciała procesje wokół kościoła po Mszach św. wieczornych, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Bardzo proszę o zgłaszanie się dziś po Mszach św. w zakrystii mężczyzn, którzy chcieliby pomóc przy organizowaniu procesji czy niesieniu baldachimu w poszczególne dni oktawy.

10. W piątek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zakaz udziału w zabawach.

11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego działającego przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studenci będą się z nami modlić, opowiedzą o swoim zaangażowaniu w dzieło misyjne Kościoła, a po Mszach św. rozprowadzać będą książkę Prośmy o pokój dla Jeruzalem, która jest cegiełką na wsparcie tegorocznych projektów misyjnych Koła.

12. W niedzielę 26.06.2011 r. o godz. 18.00 w naszym kościele koncert w ramach VI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Występują: Adam Musialski – skrzypce i Marek Kudlicki – organy.

13. Dzieciom przypominamy o konkursie z nagrodami, który ogłoszono w ostatnim numerze naszego pisma „Jadwisia”. Rozwiązania można składać do 25 czerwca w zakrystii.

14. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 23 lipca br. prosimy o wpłaty po 55 zł. w zakrystii.

15. Organizujemy młodzieżowy rajd rowerowy do Strzeszyna w dniu 29 czerwca (środa). Wyjazd o g. 10.00. Spotykamy się przed kościołem, zabieramy ze sobą własny prowiant i napoje.

16. Organizujemy rekolekcje dla młodzieży w dniach 8-14 sierpnia we Wróblówce k. Zakopanego. Zapisy u ks. Bartosza do 26 czerwca. Koszt 350 zł.

17. W dniach 09-10 września br. organizujemy pielgrzymkę dziękczynną za beatyfikację Jana Pawła II do Krakowa i Łagiewnik. Koszt wyjazdu: 130 zł (nocleg ze śniadaniem w Krakowie). Zapisy w zakrystii.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz