IV Niedziela Zwykła – 3 luty 2013 r.

1. W minionym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary. Osoby, które nie zdecydowały się na zaproszenie kapłana pod swój dach, a chciałyby porozmawiać o swoim miejscu we wspólnocie naszej parafii, zapraszamy na spotkanie w godzinach otwarcia biura parafialnego.

2. Dziś I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00, swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca.

3. Dziś po Mszach św. można nabyć najnowszy numer czasopisma parafialnego „Jadwisia”.

4. W poniedziałek likwidujemy wystrój świąteczny kościoła. Kto chciałby w tym pomóc lub zabrać choinki na opał, proszony jest o zgłoszenie się w zakrystii.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Z racji I czwartku miesiąca w kaplicy o godz. 18.15 – Godzina Święta – modlitwa za kapłanów i wszystkich powołanych do wyłącznej służby Bożej.

7. Parafialny Zespół Caritas prosi o zgłaszanie się chętnych do pieczenia ciasta na spotkanie chorych, które odbędzie się w sobotę 9 lutego br. o godz. 10.00. Deklaracje znajdują się przy okienku Caritas. Po wypełnieniu prosimy wrzucić je do skrzynki Caritas. Bóg zapłać za pomoc! Osoby, które pragną uczestniczyć w Dniu Chorych, a nie maja możliwości dotarcia do kościoła, prosimy zgłaszać w zakrystii. Zorganizujemy dowóz.

8. W sobotę 9 lutego 2013 roku, wyprzedzając dzień w którym przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy w naszej parafii XXI Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Parafialny Zespół Caritas organizuje spotkanie dla osób chorych, niepełnosprawnych i starszych. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 10.00 w kościele. Ok. 15 minut przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. Podczas Mszy św. zostanie udzielony sakramentu chorych, a na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie do sali bł. Jana Pawła II. Prosimy, aby zdrowi pomogli chorym w przejściu na to miejsce spotkania. Osoby na wózkach oraz mające problem z poruszaniem się po schodach, mogą skorzystać z windy.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Jest to druga niedziela miesiąca, stąd w naszej parafii składka na inwestycje parafialne.

10. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Wzór wypełnienia właściwej rubryki w oświadczeniu podatkowym podają ulotki znajdujące się na półce przy wyjściu z kościoła.

11. W intencji śp. Janusza Rackowiaka Msza św. pogrzebowa we wtorek 05.02.2013 r. o godz. 9.00, pogrzeb o godz. 11.10 na cmentarzu junikowskim, a w intencji śp. Józefa Mendel Msza św. pogrzebowa w czwartek 07.02.2013 r. o godz. 11.00, a pogrzeb o godz. 12.30 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz