III Niedziela Adwentu – 12 grudnia 2010 r.

1. Dziś III Niedziela Adwentu, rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o rodzinach naszej parafii oraz tych, którzy przygotowują się do zawarcia związku małżeńskiego. Bóg zapłać za ofiary składane z racji II niedzieli miesiąca, które zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania obiektów kościelnych.

2. W minioną niedzielę w sali pod kościołem odbyło się uroczyste spotkanie z Mikołajem. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się, by spotkanie to było radością dla wszystkich obecnych. Szczególne podziękowania kierujemy do firmy E.Wedel, cukierni Krystynka oraz OSP os. Kwiatowe.

3. Trwa Adwent – czas oczekiwania na Tego, który jest wypełnieniem obietnic danych przez Boga – Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich do udziału w Mszach św. roratnich. Roraty od poniedziałku do piątku o g. 7.00. Dzieci zbierają elementy układanki. Prosimy, by dzieci przynosiły serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Codziennie losujemy trzy figurki Matki Bożej. Podczas Rorat, na stoliku z darami, jest wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, które najpilniej w nich uczestniczą.

4. Kandydaci do bierzmowania z klas III spotykają się o godz. 18.00 w salce na probostwie: we wtorek 14 grudnia grupa A, w środę 15 grudnia grupa B.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartek o godz. 20.00 siostry Uczennice Krzyża zapraszają na „Wieczorne zasłuchanie w Słowo”.

7. Corocznym zwyczajem, po mszach św. niedzielnych, młodzież DLM „Syjon” rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone są na rozwój duszpasterstwa młodzieży.

8. Przez cały Adwent, przed i po każdej Mszy św., w niedziele i święta, w okienku Caritas, można zaopatrzyć się w lampiony adwentowe, opłatki, świece Caritas, kalendarze, kartki świąteczne oraz dewocjonalia.

9. Paczki, wraz z zabranym wcześniej z choinki Caritas serduszkiem, umieszczonym w widocznym miejscu, prosimy położyć pod choinką w kościele, oddać w zakrystii lub w okienku Caritas, najlepiej do 19 grudnia 2010. Niektóre dzieci wyraziły pisemnie swoje oczekiwania, które należy traktować jedynie jako pewne wskazówki dla darczyńcy. Oczywiście nie ma żadnego obowiązku dokładnego stosowania się do wyrażonych życzeń.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz