II Niedziela Wielkiego Postu – 28lutego 2010 r.

1. W minionym tygodniu został przekazany List Wielkopostny do parafian. Jeśli ktoś go nie otrzymał, może zabrać przy wyjściu, z półki znajdującej się w przedsionku kościoła.

2. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje parafialne. Będą one trwały od niedzieli do środy. Prowadzi je o. Andrzej Korda ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

3. Plan rekolekcji: niedziela: nauka dla wszystkich podczas każdej Mszy św. oraz kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach; poniedziałek: nauka podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz nauka stanowa dla mężczyzn po wieczornej Mszy św.; wtorek: nauka dla wszystkich podczas każdej Mszy św., po wieczornej Mszy św. adoracja krzyża w duchu Taize z nauką stanową dla młodzieży. Od godz. 10.00 o. Rekolekcjonista będzie odwiedzał chorych naszej parafii; środa: nauka podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oraz nauka stanowa dla kobiet po wieczornej Mszy św. Podczas obu Mszy św. w dniu zakończenia rekolekcji będzie zbierana składka na potrzeby zgromadzenia ojca rekolekcjonisty. Za ofiarność: Bóg zapłać!

4. W środę, jak zwykle o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Spowiedź św. każdego dnia rekolekcji na ½ godz. przed każdą Mszą św., a w środę wieczorem na ½ godz. przed nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Dziś przy wyjściu z kościoła jest zbierana składka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

7. W czwartek 4 marca obchodzimy święto św. Kazimierza, a jednocześnie I czwartek miesiąca. O godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów.

8. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 16.30. W tym czasie okazja do spowiedzi św. dla tych, którzy nie mogli wyspowiadać się podczas rekolekcji. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

9. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

10. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwisko i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117 – Bank Pekao SA. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej.

11. Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 19 maja br. o godz. 18.00. Sakramentu tego udzieli ks. bp. Grzegorz Balcerek.

12. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zachęca do zakupu chleba, oznaczonego własnym logo i hasłem KROMKA CHLEBA. Każdy kto zakupi ten chleb dołącza do akcji wspierania jadłodajni dla biednych i potrzebujących. Podzielmy się kromką chleba zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Mirosława Marcinkowskiego – zam. przy ul. Szarotkowej; śp. Danutę Biniak – zam. przy ul. Lawendowej i śp. Tadeusza Rackowiaka – zam. przy ul. Szarotkowej.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz