II Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2011 r.

1. Msza św. i spotkanie członków Grupy Modlitwy o. Pio dziś o godz. 14.00.

2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Od dzisiaj w przedsionku kościoła można będzie zaopatrywać się w ciekawe książki o tematyce religijnej.

3. Dziś wybory do Rady Osiedla Kwiatowego. Odbędą się one w godz. 8.00 – 20.00 w Domu Kultury Stokrotka. Postarajmy się wybrać ludzi zatroskanych o dobro mieszkańców naszego osiedla.

4. Od poniedziałku, przez dwa tygodnie i następnie przez cały wrzesień, praktykę katechetyczną w naszej parafii odbywał będzie kleryk Michał Pawlak, pochodzący z Rogoźna. Otoczmy go wszyscy naszą życzliwością.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartek o godz. 20.00 kolejne spotkanie na rozważaniu Pisma Świętego – Zasłuchanie w Słowo.

7. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 19.00. W tym dniu podczas Mszy św. zbieramy ofiary na Fundusz Obrony Życia. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

8. Na 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem (25 marca) można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Jest to modlitwa w intencji dziecka poczętego, które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i upraszanie dla niego życia. Polega ona na odmówieniu każdego dnia przez 9 miesięcy krótkiej modlitwy oraz rozważeniu jednej tajemnicy różańca w intencji tego dziecka, którego imię znane jest Bogu. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane postanowienia. Bliższe informacje i kartki z tekstem modlitwy na stoliku z tyłu kościoła. Podpisane deklaracje składamy w najbliższą niedzielę do koszyczka wystawionego na stoliku z tyłu kościoła.

9. Wyjątkowe w ten piątek Wielkiego Postu jedna Droga Krzyżowa dla wszystkich, po Mszy św. o godz. 16.30.

10. Spotkanie dla chłopców klas II, przygotowujących się do bierzmowania, dnia 25.03.2011 r., klasy IIA i IIB o godz. 16.45, klasy IIC i IID o godz. 17.30.

11. W sobotę o godz. 11.00 w sali na probostwie spotkanie dla dzieci, organizowane przez siostry Uczennice Krzyża.

12. Niektórzy członkowie Rady Duszpasterskiej oraz rodzice dzieci spotykających się w sali po kościołem wyszli z inicjatywą odświeżenia ścian. Zapraszają wszystkich, którzy znajdą czas w sobotę na godzinę 10.00 do pomocy przy przygotowaniu do malowania i wymalowaniu tego pomieszczenia.

13. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. Mirosław Musiał. Od niedzieli 27.03.2011 r. swoje okienko otwiera Parafialny Zespół Caritas. Można zaopatrzyć się w paschaliki, laurki i inne ozdoby wielkanocne.

14. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc ofiarom kataklizmu w Japonii.

15. W cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi” dnia 10 kwietnia o godz. 14.30 spotkanie z ks. bp. prof. dr hab. Markiem Jędraszewskim, który będzie mówił na temat Jana Pawła II w ramach naszych przygotowań do właściwego przeżycia beatyfikacji.

16. Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 21 maja br. o godz. 19.00. Sakramentu tego udzieli ks. bp. Zdzisław Fortuniak.

17. DLM Syjon zaprasza na parafialne dni skupienia dla młodzieży w dniach 1-3 kwietnia. Szczegóły na plakacie. Zapisy po Mszach św. u ks. Bartosza lub Moniki Kaszkowiak.

18. Przez Wielki Post można składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117 – Bank Pekao SA. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie Daniny diecezjalnej.

19. Osoby niezamożne, pragnące otrzymywać bezpłatną żywność w ramach programu PEAD, proszone są o przybycie do pokoju Caritas w środę w godz. 15.00 – 16.00 celem wypełnienia wniosku. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty i zaświadczenia o dochodach.

20. Pielgrzymki parafialne: Licheń dnia 14 maja 2011 r., koszt: 35 zł, zapisy w zakrystii; „śladami św. Jadwigi Śląskiej” (Berlin – Monachium – Neuschwanstein – Andechs) w dniach 2-5 lipca 2011 r., koszt: 895 zł, szczegółowy plan na tablicy ogłoszeń, zapisy wraz z wpłatą 200 zł.

21. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Pozyskane tą drogą środki zostaną przeznaczone na budowę łagodnego podjazdu dla osób niepełnosprawnych przy naszym kościele. Ulotki ukazujące właściwy sposób wypełnienia oświadczenia podatkowego znajdują się przy okienku Caritas.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz