II Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2010 r.

1. Trwa Adwent – czas oczekiwania na Tego, który jest wypełnieniem obietnic danych przez Boga – Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich do udziału w Mszach św. roratnich. Roraty od poniedziałku do piątku o g. 7.00. Dzieci zbierają elementy układanki. Prosimy, by dzieci przynosiły serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Codziennie losujemy trzy figurki Matki Bożej. Podczas Rorat, na stoliku z darami, jest wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, które najpilniej w nich uczestniczą.

2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

3. Drodzy rodzice dzieci przedszkolnych i szkolnych, dziś od godz. 14.00 do 17.00 w sali pod kościołem – spotkanie z Mikołajem. Przychodzimy o godz. 13.30, przynosimy ciasto i pieczemy pierniki. Dzieci zajmą się sklejaniem łańcucha na choinkę, pomocą w wypiekaniu pierników, zaprezentują przygotowane w szkole kartki i ozdoby świąteczne, które będzie można nabyć. Wszyscy będą mogli poczęstować się kawą, herbatą i świeżo wypieczonymi piernikami. Podczas spotkania wystąpi zespół „Stokrotki” oraz chętne dzieci z przedszkoli naszej parafii. W pewnym momencie przyjedzie oczekiwany gość – św. Mikołaj, który obdaruje grzeczne dzieci słodyczami. Będzie okazja do zrobienia sobie z nim zdjęcia!!!

4. Zapraszamy dziewczyny na spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania. Termin: poniedziałek – klasy I o godz. 19.00; wtorek – klasy II o godz. 19.00.

5. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się obrzęd poświęcenia medalików dzieci I komunijnych. Po Mszy św., w sali pod kościołem, mierzenie alb. O godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19.00 Msza św. a po niej spotkanie Wspólnoty Apostolatu Maryjnego w sali pod kościołem. O godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka, zbierana podczas wszystkich Mszy św., przeznaczona jest na biedne kościoły w Polsce.

6. W środę od godz. 12.00 do 13.00 Godzina Łaski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni.

7. Zapraszamy chłopców z klas II na spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania. Termin: piątek 10.12.10 r. Klasa IIC o godz. 16.00. Klasa IID o godz. 16.50.

8. Spotkanie dla dzieci w sobotę od g. 11.00 do 13.00 w sali pod kościołem. Dzieci przynoszą farbki.

9. Siostry Uczennice Krzyża wraz z młodzieżą zapraszają wszystkich na czuwanie adwentowe. Odbędzie się ono w kaplicy naszego kościoła w sobotę w godz. od 20.00 do 22.00.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na inwestycje parafialne.

11. Przez cały Adwent, przed i po każdej Mszy św., w niedziele i święta, w okienku Caritas, można zaopatrzyć się w lampiony adwentowe, opłatki, świece Caritas, kalendarze, kartki świąteczne oraz dewocjonalia.

12. W kościele jest choinka z czerwonymi serduszkami. Na serduszkach zapisano imiona dzieci, które pochodzą z rodzin pozostających obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku, które chciałoby znaleźć pod choinką paczkę – niespodziankę, zdejmij serduszko z imieniem jednego z nich i przygotuj paczuszkę. Gotową paczkę wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu na paczce prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 19 grudnia 2010.
Dodatkowa prośba:
Jeżeli ktoś z Państwa zna dzieci pochodzące z rodzin o trudnej sytuacji materialnej, a którym moglibyśmy sprawić nieco radości, prosimy o zgłoszenie tego w okienku Caritas.

13. Zmarli w minionym czasie: śp. Jerzy Stelmaszyk zam. przy ul. Malwowej – Msza św. i pogrzeb odbył się w miniony czwartek; śp. Maria Haremza zam. przy ul. Szarotkowej, Msza św. w poniedziałek o godz. 8.00, a pogrzeb o godz. 9.30 na cmentarzu junikowskim.
Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz