I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2010 r.

1. Rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na Tego, który jest wypełnieniem obietnic danych przez Boga – Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich do udziału w Mszach św. roratnich. Roraty od poniedziałku do piątku o g. 7.00. Dzieci będą zbierały elementy układanki. Prosimy, by dzieci przynosiły serduszka z wpisanym dobrym uczynkiem z jednej strony oraz swoim imieniem i nazwiskiem z drugiej. Codziennie będziemy losować trzy figurki Matki Bożej. Podczas Rorat, na stoliku z darami, będzie wystawiona puszka adwentowa – „wielkie serce”, do której wchodząc do kościoła, będzie można składać ofiary przeznaczone na nagrody dla dzieci, które najpilniej w nich uczestniczą.

2. We wtorek wspomnienie św. Andrzeja – swoje imieniny obchodzi ks. kan. Andrzej Kościański. Zapraszamy na Mszę św. w intencji szanownego solenizanta, zamówioną przez wspólnoty Żywego Różańca, o godz. 18.00.

3.W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

4.W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów i o powołania do służby w Kościele.

5. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. Chorych odwiedzamy od godz. 8.30.

6. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Jest to również dzień modlitw w intencji Kościoła na wschodzie. Po Mszach św. zbiórka przed kościołem na Fundusz Pomocy Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

8. Przez cały Adwent, przed i po każdej Mszy św., w niedziele i święta, w okienku Caritas, można zaopatrzyć się w lampiony adwentowe, opłatki, świece Caritas, kalendarze, kartki świąteczne oraz dewocjonalia.

9. W naszym kościele pojawiła się choinka z czerwonymi serduszkami. Na serduszkach zapisano imiona dzieci, które pochodzą z rodzin pozostających obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Jeżeli pragniesz anonimowo sprawić radość dziecku, które chciałoby znaleźć pod choinką paczkę – niespodziankę, zdejmij serduszko z imieniem jednego z nich i przygotuj paczuszkę. Gotową paczkę wraz z zabranym wcześniej serduszkiem umieszczonym w widocznym miejscu na paczce prosimy położyć pod choinką w kościele, w zakrystii lub oddać w okienku Caritas najlepiej do 19 grudnia 2010.
Dodatkowa prośba:
Jeżeli ktoś z Państwa zna dzieci pochodzące z rodzin o trudnej sytuacji materialnej, a którym moglibyśmy sprawić nieco radości, prosimy o zgłoszenie tego w okienku Caritas.

10. Organizujemy adwentowy wyjazd  do Otorowa dla dzieci i młodszej młodzieży  w dniach od 3- 4  grudnia. Cena 75 zł, a w niej: wyżywienie, nocleg, pobyt na basenie w Szamotułach, część płatności za dojazd. Zgłoszenia u pani A. Jęsiak.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na budowę kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolechowie, ofiarowano 3800 zł.

12. Zmarli w minionym tygodniu: śp. Albin Lorenc zam. przy ul. Storczykowej – pogrzeb w poniedziałek 29. bm. o godz. 8.50, a Msza św. pogrzebowa o godz. 10.15; śp. Zofia Kosowska zam. przy ul. Lewkoniowej – Msza św. pogrzebowa we wtorek 30 bm. o godz. 12.30, a pogrzeb o godz. 13.50; śp. Olga Bukowiecka zam. przy ul. Gladiolowej – Msza św. pogrzebowa w środę 01.12.10 r. o godz. 11.00, a pogrzeb o godz. 12.30 na cmentarzu junikowskim.
Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz