Wspólnota Żywego Różańca
To najstarsze i najliczniejsze duszpasterstwo parafii powstało w marcu 1979 r. Ma charakter modlitewny, choć (ze względu na skład osobowy) jest i było „elitarne”. Żywy Różaniec zawsze stanowił i stanowi solidne zaplecze modlitewne parafii. Codziennie ok. 180 osób jednoczy się ze sobą w sposób duchowy i modli się na różańcu. W skład Żywego Różańca wchodzi osiem Róż Matek i jedna Róża Ojców. Początkowo Róże liczyły po 15, a obecnie po 20 osób. Taki porządek panuje od 2003 r., po ubogaceniu przez papieża Jana Pawła II modlitwy różańcowej o Czwartą Tajemnicę Światła.
Rok 2002 – Rok Różańca był szczególnym rokiem dla czcicieli tej modlitwy. W dniu 16 października 2002 r. został opublikowany List Apostolski Jana Pawła II o różańcu zatytułowany „Rosarium Virginis Mariae” – Różaniec Najświętszej Maryi Panny.
16 października 1979 r. poświęcony został sztandar Żywego Różańca. Od tego czasu każda uroczystość w kościele uświetniona jest wystawianiem pocztu sztandarowego. Pierwszym Opiekunem Wspólnoty Żywego Różańca był ks. Kazimierz Sewol, a obecnie opiekę sprawuje ks. proboszcz Benedykt Glinkowski. Przewodniczącą Wspólnoty Żywego Różańca Matek i Ojców jest Pani Maria Szymańska.
Miesiąc październik jest w szczególny sposób poświęcony modlitwie różańcowej. W listopadzie każdego roku, codziennie zanoszona jest modlitwa różańcowa za zmarłych. W ciągu całego roku, różaniec jest chętnie odmawiany przez wiernych przed wieczorną Mszą Św., a w niedziele o godz. 7.30 przed Mszą Św.
Spotkania członków Żywego Różańca odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy Św. o godz. 8:00.