Grupa modlitewna Ojca Pio

W maju 2003 r. grupa pielgrzymów z naszej parafii udała się m.in. do Rzymu i San Giovanni Rotondo, do grobu Św. Ojca Pio. Tam zrodziła się idea powołania również w naszej wspólnocie parafialnej Grupy Modlitwy Ojca Pio. Na świecie istnieje kilka tysięcy takich grup. Wiele z nich powstało jeszcze za życia świętego zakonnika.

Grupa Modlitwy Św. Ojca Pio w naszej parafii powołana została 19 września 2003 r. Tego dnia przyjechał do nas ojciec Bogusław – kapucyn z Krakowa. Opowiadał o włoskim zakonniku, o jego życiu, modlitwie, o niekończących się kolejkach do spowiedzi Św., kilkugodzinnych Mszach Św. Zafascynowała nas niezwykła postać włoskiego stygmatyka. Postanowiliśmy, że będziemy spotykali się na wspólnej modlitwie każdego miesiąca. Spotkanie w trzecią niedzielę miesiąca rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 15:00, poprzedzoną Koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie adorujemy Najświętszy Sakrament i spotykamy się w salce pod kościołem przy kawie i ciastku.

Grupie przewodniczy Pan Tomasz Piasecki. Z inicjatywy Grupy każdego roku organizowana jest Wigilia dla samotnych z naszej parafii. W wielkiej radości i wzruszeniu dzielimy się opłatkiem, spożywamy wieczerzę wigilijną, śpiewamy kolędy, wspominamy dawne czasy. Każdy z uczestników otrzymuje drobny upominek.

26 września 2004 r., w pierwszą rocznicę powstania Grupy, odbyła się niezwykła uroczystość – intronizacja relikwii Świętego Ojca Pio.

Pragniemy, aby nasza Grupa Modlitwy stale się rozrastała, by coraz więcej osób zanosiło modlitwy do Boga za pośrednictwem tego niezwykłego Świętego. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do naszej Grupy.