Zmartwychwstanie Pańskie – 4 kwietnia 2021 r.

1. Dziś najważniejszy dzień w roku liturgicznym. Zmartwychwstanie Chrystusa jest zwycięstwem nad grzechem i śmiercią. Z tej okazji życzymy wszystkim nadziei jaką daje nam Jezus przez swoje zmartwychwstanie.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, zarówno tym, którzy przygotowali wystrój naszego kościoła, jak i tym, którzy pojednani z Bogiem i ludźmi, czynnie uczestniczyli w obrzędach liturgicznych. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary na Daninę diecezjalną i kwiaty do Grobu Pańskiego.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 17.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby: KUL, Wydziału Teologicznego UAM oraz szkół katolickich naszej Archidiecezji.

4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem. Jest to zarazem Wigilia Uroczystości Miłosierdzia Bożego – Czcicieli zapraszamy na wieczorne czuwanie, którym zwieńczymy Nowennę Przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

7. Druga Niedziela Wielkanocna jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Z racji II niedzieli miesiąca, w kościele, składka inwestycyjna.

8. Można jeszcze składać Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Informuję, że w bieżącym roku w ramach daniny diecezjalnej jesteśmy zobowiązani przekazać kwotę: 7616.00 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.

9. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

10. Zmarł śp. Mieczysław Derda zam. przy ul. Lewkoniowej. Pogrzeb odbył się w Wielki Piątek. Msza św. z okazji pogrzebu w piątek 09.04.2021 r. o godz. 18.00.

11. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl