Zmartwychwstanie Pańskie – 31 marca 2013 r.

1. Dziś najważniejszy dzień w roku liturgicznym. Zmartwychwstanie Chrystusa jest zwycięstwem nad grzechem i śmiercią. Z tej okazji życzymy wszystkim, zarówno parafianom jak i gościom, radości z nadziei jaką daje nam Jezus przez swoje zmartwychwstanie. Pozdrawiajmy się słowami będącymi wyrazem naszej wiary: Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, zarówno tym, którzy przygotowali wystrój naszego kościoła, jak i tym, którzy pojednani z Bogiem i ludźmi, czynnie uczestniczyli w obrzędach liturgicznych.

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, w tym także na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Do soboty włącznie, po Mszach św. o godz. 8.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

5. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego UAM.

6. We wtorek 02.04. Akcja Katolicka zaprasza na Wspomnienie o Janie Pawle II w 8 rocznicę śmierci. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski, następnie refleksje nad myślami Jana Pawła II, „Barka”, o g.21.37 chwila ciszy i błogosławieństwo końcowe.

7. W środę o g. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O g. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 Godzina Święta – modlitwa w intencji powołań do wyłącznej służby Bożej.

9. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

10. W I sobotę miesiąca Msza św. o godz. 8.00, a po jej zakończeniu nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

11. 6-7.04 w naszej parafii przed każdą Mszą Św. Akcja Katolicka będzie zbierać do kosza, w przedsionku Kościoła, pieluszki w ramach diecezjalnej akcji „PIELUSZKA DLA MALUSZKA”. Zbiór pieluszek (różnych rozmiarów) ma na celu wsparcie samotnych matek m.in. z DOMU SAMOTNEJ MATKI W KIEKRZU.

12. W I niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00, swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca. Druga Niedziela Wielkanocna jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

13. W poniedziałek 08.04.2013 r. uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 19.00. Również w tym roku istnieje możliwość dokonania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby zainteresowane prosimy o zabranie informacji na ten temat oraz deklaracji Duchowej Adopcji, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Po wypełnieniu deklaracji, należy ją przynieść w poniedziałek 8 kwietnia na Mszę św. o godz. 16.30 i wrzucić do koszyczka ustawionego na stoliku przy końcu ławek. Podczas tej Mszy św. odbędzie się złożenie uroczystych przyrzeczeń Duchowej Adopcji. Zapraszamy na nią wszystkich, dla których ważna jest obrona ludzkiego życia od poczęcia.

14. W okresie Wielkiego Postu zbieramy Daninę diecezjalną. Jesteśmy zobowiązani przekazać do Kurii kwotę 6.272 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na ten cel.

15. W sobotę 27.04.2013 r. planujemy pielgrzymkę pod hasłem: „W Roku Wiary pielgrzymujemy do źródeł wiary”. O godz. 8.00 wyjazd, o godz. 9.00 Msza św. w Archikatedrze Poznańskiej – siedzibie pierwszego biskupstwa w Polsce i złożenie Wyznania Wiary wobec Biskupa, następnie zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, w tym Muzeum Archidiecezjalnego. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu: 20 zł.

16. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Wzór wypełnienia właściwej rubryki w oświadczeniu podatkowym podają ulotki znajdujące się na półce przy wyjściu z kościoła.

17. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób chorych, niepełnosprawnych, starszych i samotnych w różnych ośrodkach w Polsce. Wczasorekolekcje zapewniają kompleksowy odpoczynek fizyczny i dają umocnienie duchowe. Zgłoszenia przyjmowane będą już od 1 kwietnia br. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

18. Zmarła śp. Wanda Turkot, zam. przy ul. Lotosowej, jej pogrzeb odbył się w Wielki Piątek na cmentarzu parafialnym w Dusznikach Wlkp. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz