Zmartwychwstanie Pańskie – 20 kwietnia 2014 r.

1. Nagrody główne w konkursie na najpiękniejszą palmę Niedzieli Palmowej otrzymują: Cecylia Klóska, Marta Hirsch, Marta Trzepacz, Kasia Hirsch, Alicja Pawełkiewicz, Agata Pawełkiewicz, Krystian Podolski, Ola Gąsiorowska. Gratulujemy zwycięzcom! Pozostałe osoby, które wzięły udział w konkursie otrzymują okolicznościowe dyplomy.

2. Dziś najważniejszy dzień w roku liturgicznym. Zmartwychwstanie Chrystusa jest zwycięstwem nad grzechem i śmiercią. Z tej okazji życzymy wszystkim, zarówno parafianom jak i gościom, radości z nadziei jaką daje nam Jezus przez swoje zmartwychwstanie.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, zarówno tym, którzy przygotowali wystrój naszego kościoła, jak i tym, którzy pojednani z Bogiem i ludźmi, czynnie uczestniczyli w obrzędach liturgicznych.

4. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, w tym także, ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. Do soboty włącznie, po Mszach św. o godz. 8.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

6. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby: KUL, Wydziału Teologicznego UAM oraz szkół katolickich naszej Archidiecezji.

7. W środę tj. 23 kwietnia o godz. 16-tej odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas – temat spotkania: Niedziela i Tydzień Miłosierdzia, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 19.15 spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem.

8. W czwartek o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Akcji Katolickiej w Sali bł. Jana Pawła II.

9. Wszystkie osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, zapraszamy na Eucharystię w piątek 25-go kwietnia na godz. 18.00. Dziesięć minut przed Mszą św. pomodlimy się wspólnie 10-ką różańca za adoptowane dzieci.

10. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

11. Pielgrzymuje po naszym kraju krzyż Światowych Dni Młodzieży. Dnia 26 kwietnia br. będzie on na terenie naszego dekanatu w parafii w Skórzewie. O godz. 8.00 – uroczyste wprowadzenie krzyża wraz z ikoną Matki Bożej – Salus Populi Romani, a następnie Msza św. i czuwanie do godz. 10.30. Zachęcamy, szczególnie młodzież, do modlitwy przy tym krzyżu.

12. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

13. W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II, korzystając z oferty zaproponowanej przez Biuro Podroży Mediterraneum, w dniach 24.04 – 01.05.2014 r., uczestniczymy w pielgrzymce autokarowej do Rzymu.

14. Druga Niedziela Wielkanocna jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

15. W tym dniu cały Kościół przeżywa kanonizację dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. W dniu kanonizacji, podczas Mszy św. o godz. 17.00, w naszym kościele, zostanie poświęcony ornat ofiarowany parafii przez młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Zapraszamy zarówno ofiarodawców, jak i wszystkich młodych, do uczestnictwa w tej Mszy św.

16. W dniach od 25 marca do 11 kwietnia br. prowadzona będzie ogólnodiecezjalna akcja: „PIELUSZKA DLA MALUSZKA”. W przedsionku Kościoła zostanie wyłożony kosz, do którego można składać pieluszki dowolnych rozmiarów. Zostaną one przekazane do Domów Samotnej Matki, Domów Dziecka oraz najuboższych rodzin z archidiecezji.

17. Przez Wielki Post zbieraliśmy Daninę diecezjalną. Koperty na tę daninę są jeszcze wyłożone w przedsionku kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie ofiary na ten cel.

18. W dniach od 11 – 17 lipca 2014 r. organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży w Karkonosze, do Sosnówki koło Karpacza. Koszt: 550 zł/os. W cenie pobyt w pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami, przejazd autokarem, wstępy, opłata przewodnika. Szczegóły przy zapisie u pani Anny Jęsiak.

19. Siostry Imienia Jezus ogłaszają nabór do prowadzonego przez siebie przedszkola przy ul. Łubinowej. Bliższe informacje na miejscu.

20. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Wzór wypełnienia właściwej rubryki w oświadczeniu podatkowym podają ulotki znajdujące się na półce przy wyjściu z kościoła.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz