Zmartwychwstanie Pańskie – 04 kwietnia 2010 r.

1. Dziś najważniejszy dzień w roku liturgicznym. Zmartwychwstanie Chrystusa jest zwycięstwem nad grzechem i śmiercią. Z tej okazji życzymy wszystkim, zarówno parafianom jak i gościom, radości z nadziei jaką daje nam Jezus przez swoje zmartwychwstanie. Pozdrawiajmy się słowami będącymi wyrazem naszej wiary: Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, zarówno tym, którzy przygotowali i finansowali wystrój naszego kościoła, jak i tym, którzy pojednani z Bogiem i ludźmi, czynnie uczestniczyli w obrzędach liturgicznych tego szczególnego Czasu Łaski.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00. Składka jest przeznaczona na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego UAM.

4. W środę o g. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O g. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zakaz udziału w zabawach.

6. W ramach duszpasterstwa młodych małżeństw, zapraszamy wszystkich rodziców zatroskanych o właściwe wychowanie swoich dzieci na spotkanie z psychologiem dziecięcym do sali pod kościołem. Początek w piątek o godz. 18.00.

7. W sobotę od godz. 9.00 pierwsza spowiedź dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do Komunii św.

8. W sobotę o godz. 11.00 w sali pod kościołem kolejne spotkanie dzieci naszej parafii z siostrami Uczennicami Krzyża.

9. Przyszła niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do tej uroczystości odprawiając po Mszach św. o godz. 8.00 Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Zbierana podczas Mszy św. niedzielnych składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

10. Pan Waldemar Szajkowski skończył malowanie portretów byłych proboszczów naszej parafii. Aktualnie możemy je podziwiać w kościele. Po świętach, pan Henryk Patan obiecał wykonać dla nich stosowne ramy. Portrety ostatecznie będą zamieszczone w przedsionku kościoła. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do upamiętnienia w ten sposób naszych duszpasterzy.

11. Wyjazd dzieci i młodzieży do Trzebnicy i na Panoramę Racławicką dnia 24 kwietnia br. Koszt wyjazdu: 45 zł. Zapisy u pani Anny Jęsiak.

12. Pielgrzymka do Gidli i Częstochowy w dniach od 21 – 22 maja 2010 r. Koszt wyjazdu: autokar, nocleg i śniadanie wynosi 90 zł. Zapisy w zakrystii.

13. Wyjazd do Hiszpanii i Portugalii w dniach od 18 – 28 września br. Koszt wyjazdu: 600E i 1500 zł. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.

14. „Koło emerytów i rencistów” organizuje wyjazd do Medjugorje – Chorwacja w dniach od 22 – 30 września. Bliższe informacje i wpłaty w okienku Caritas. Koszt wyjazdu: 1460 zł i 60 E.
15. Zmarł śp. Ignacy Andrzejewski zam. przy ulicy Astrowej 9. Msza św. pogrzebowa w czwartek o godz. 9.30, a pogrzeb o godz. 11.35 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz