Zmartwychwstanie Pańskie – 27 marca 2016 r.

1. Dziś najważniejszy dzień w roku liturgicznym. Zmartwychwstanie Chrystusa jest zwycięstwem nad grzechem i śmiercią. Z tej okazji życzymy wszystkim, zarówno parafianom jak i gościom, radości z nadziei jaką daje nam Jezus przez swoje zmartwychwstanie.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, zarówno tym, którzy przygotowali wystrój naszego kościoła, jak i tym, którzy pojednani z Bogiem i ludźmi, czynnie uczestniczyli w obrzędach liturgicznych.

3. Podczas Wielkiego Postu prowadzono w naszym kościele prace konserwatorsko-remontowe. Pod tynk schowano przewody elektryczne prowadzone po ścianie, zastosowano system transmisji obrazów nie tylko statycznych, ale także filmów z wykorzystaniem istniejącego nagłośnienia kościoła, założono nowy ekran, oczyszczono ściany, założono flizelinę maskującą pęknięcia i pomalowano ściany kościoła. Poza tym, zmodyfikowano i unowocześniono system alarmowy kościoła i domu parafialnego. Bóg zapłać panu Mirosławowi Bartkowiakowi za wykonanie prac instalacji elektrycznej i nowego systemu transmisji obrazów, panu Tomaszowi Ratajczakowi za ufundowanie nowego ekranu, firmie Ameral pana Andrzeja Przyborskiego za renowację systemu alarmowego, a przede wszystkim panu Grzegorzowi Obielakowi za wykonanie całości prac malarskich.

4. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary w ramach Daniny diecezjalnej, na malowanie kościoła, a także za te na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za waszą hojność.

5. Do soboty włącznie, po Mszach św. o godz. 8.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

6. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby: KUL, Wydziału Teologicznego UAM oraz szkół katolickich naszej Archidiecezji.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek 31.03. o godz. 18.00 Msza św. i następnie spotkanie w sali św. Jana Pawła II z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.

9. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

10. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od godz. 15.00 do godz. 18.00. O godz. 17.30 wymienianki roczne z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

11. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

12. W I niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00, swoje spotkanie ma Wspólnota Żywego Różańca.

13. Druga Niedziela Wielkanocna jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

14. W niedzielę 3 kwietnia o godz. 8.00 Parafialny Zespół Caritas ofiaruje intencje Mszy św. dziękczynnej za wszystkich naszych darczyńców, wspierających duchowo i materialnie osoby potrzebujące. Składamy gorące Bóg Zapłać za wszystkie „Dary serca”. Tego dnia po południu o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i koncert poświęcony Bożemu Miłosierdziu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

15. Informacja dla kandydatów do bierzmowania w dniu 05.04.2016 r: I próba – czwartek 31 marca 2016 r. godz. 19.00 – kandydaci, rodzice i świadkowie; II próba – piątek 1 kwietnia 2016 roku godz. 18.30 – kandydaci.

16. Tradycyjnie zbieramy Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. W tym roku można również do tej samej koperty włożyć swoją ofiarę na malowanie wnętrza naszego kościoła. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty na poszczególne cele, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Bóg zapłać.

17. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

18. W dniach od 21 – 27 07. organizujemy wyjazd dzieci szkolnych i młodzieży do Lipnicy Wielkiej na Orawie. W programie m. in.: wycieczki po górach, Wadowice, Ludźmierz, Niedzica. Koszt 550 zł. (noclegi, autokar, śniadania, obiadokolacje, bilety wstępu, przewodnik…). Serdecznie zapraszamy zainteresowanych. Zapisy u pani Anny Jęsiak.

19. Nasza parafia organizuje wyjazd młodzieży na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 30-31 lipca 2016 r. Koszt wyjazdu: 250 zł (Wcześniej pomyłkowo podawano kwotę 150 zł). Zapisy u ks. Wikariusza.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz