Zmartwychwstanie Pańskie – 16 kwietnia 2017 r.

1. Dziś najważniejszy dzień w roku liturgicznym. Zmartwychwstanie Chrystusa jest zwycięstwem nad grzechem i śmiercią. Z tej okazji życzymy wszystkim, zarówno parafianom, jak i gościom, radości z nadziei jaką daje nam Jezus przez swoje zmartwychwstanie.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, zarówno tym, którzy przygotowali wystrój naszego kościoła, jak i tym, którzy pojednani z Bogiem i ludźmi, czynnie uczestniczyli w obrzędach liturgicznych.

3. W minionych tygodniach trwały prace przy budowie nowego kontuaru do organów – wymieniono elektronikę instrumentu na nowoczesną – sprawniej działającą, klawiatury i styki, włączniki rejestrów, transformator, zamontowano nowy Secer (nowoczesna pamięć elektroniczna) z możliwością rejestracji kilkudziesięciu utworów. Nowy kontuar zostanie przyłączony do organów w najbliższym tygodniu.

4. Z uwagi na przeciekanie dachu domu parafialnego podjęto prace naprawcze: podwyższono ściany boczne budynku i kominy, po Świętach zostanie położone ocieplenie ze zbrojoną papą oraz będą zamontowane nowe rynny. Otrzymamy gwarancję na 20 lat. Koszt całej inwestycji wyniesie 55 tys. zł. Zdecydowaliśmy się na tak solidny remont z myślą o założeniu na dachu paneli fotowoltaicznych. Archidiecezja Poznańska realizuje program unijny umożliwiający zakładanie instalacji fotowoltaicznych na budynkach kościelnych. Nasza parafia przystąpiła do tego programu ze względu na korzystne dopłaty unijne, które wyniosą, tak jak przy innych budynkach użyteczności publicznej, 85% całości kosztów.

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary na Daninę diecezjalną, kwiaty do Grobu Pańskiego i remont organów. Bóg zapłać za waszą hojność.

6. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby: KUL, Wydziału Teologicznego UAM oraz szkół katolickich naszej Archidiecezji.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek 20 kwietnia przypada 15. Rocznica ingresu Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego.

9. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

10. Druga Niedziela Wielkanocna jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wojnie w Syrii.

11. W niedzielę 23 kwietnia o godz. 9.30 Parafialny Zespół Caritas ofiaruje intencje Mszy św. dziękczynnej za wszystkich naszych darczyńców, wspierających duchowo i materialnie osoby potrzebujące. Składamy gorące Bóg Zapłać za wszystkie „Dary serca”.

12. Tradycyjnie zbieramy Daninę diecezjalną. Zebrane fundusze przeznaczane będą na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na tę daninę są wyłożone w przedsionku kościoła. Uprzejmie prosimy o podanie wysokości ofiarowanej kwoty, nazwiska i adresu ofiarodawcy. Swoją ofiarę można również przekazać na konto parafialne z zaznaczeniem celu wpłaty. Nr konta: 72 1240 1763 1111 0000 1812 1117. Informuję, że w bieżącym roku w ramach daniny diecezjalnej jesteśmy zobowiązani przekazać kwotę: 7616.00 zł.

13. Minimum miesięczne dla naszej parafii ze zbieranych składek w kościele, prócz zbiórek celowych, wysyłane do Kurii co miesiąc, wynosi: 1867.00 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.

14. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań. Parafialny Zespół Caritas, może udzielić pomocy w dokonaniu 1% odpisu podatku na rzecz naszej Parafii. Osoby zainteresowane, proszone są o kontakt telefoniczny pod nr kom. 604-95-05-75.

15. Pielgrzymka śladami św. Brata Alberta w 100 rocznicę jego śmierci: Góra św. Anny, Igołomia – miejsce urodzenia Świętego, Kraków – Sanktuarium Ecce Homo, przytulisko założone przez brata Alberta (muzeum), Muzeum Archidiecezji Krakowskiej, Łagiewniki – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Termin: 06-07 maja 2017 r. Koszt wyjazdu: 200 zł. Zapisy w zakrystii.

16. „Pod Parą” – wyjazdy rodzinne – koleją po Wielkopolsce w sobotę 3 czerwca 2017 r. – do Wolsztyna z dłuższym przystankiem w Grodzisku Wlkp. – szczegóły w późniejszym terminie.

17. W dniach od 23 września do 08 października 2017 r. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych: Montserrat, Saragossa – NS del Pilar, Fatima, Lourdes, La Salette, Santiago do Compostela oraz innych ciekawych miejsc Europy Zachodniej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Koszt: 3590 zł i 90 Euro. Zapisy w zakrystii.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz