Zmartwychwstanie Pańskie – 5 kwietnia 2015 r.

1. Dziś najważniejszy dzień w roku liturgicznym. Zmartwychwstanie Chrystusa jest zwycięstwem nad grzechem i śmiercią. Z tej okazji życzymy wszystkim, zarówno parafianom jak i gościom, radości z nadziei jaką daje nam Jezus przez swoje zmartwychwstanie.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, zarówno tym, którzy przygotowali wystrój naszego kościoła, jak i tym, którzy pojednani z Bogiem i ludźmi, czynnie uczestniczyli w obrzędach liturgicznych.

3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, w tym także, ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. W tygodniu przedświątecznym zostało odnowione pomieszczenie, w którym mieści się biuro parafialne. Bóg zapłać panu Zbigniewowi Zalewskiemu za wykonanie i ustawienie mebli biurowych oraz panu Grzegorzowi Obielakowi za pomalowanie pomieszczenia.

5. Do soboty włącznie, po Mszach św. o godz. 8.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

6. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby: KUL, Wydziału Teologicznego UAM oraz szkół katolickich naszej Archidiecezji.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

9. W sobotę o godz. 9.00 pierwsza spowiedź św. dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w naszej parafii.

10. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. Druga Niedziela Wielkanocna jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Podczas Mszy św., ze względu na II niedzielę miesiąca, składka inwestycyjna, a przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

12. Przez Wielki Post zbieraliśmy Daninę diecezjalną. Koperty na tę daninę są jeszcze wyłożone w przedsionku kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie i złożenie ofiary na ten cel. W tym roku, w ramach Daniny diecezjalnej, jesteśmy zobowiązani przekazać 5920 zł.

13. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, z możliwością pobytu wraz z opiekunami. Turnusy rozpoczynają się od 1 maja. Dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość dofinansowania dla uczestnika i opiekuna. Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń P. Z. C. w przedsionku kościoła.

14. Nasza parafia ma możliwość skorzystania z 1% odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W tym celu na oświadczeniu podatkowym wpisujemy KRS nr: 0000224658, należący do Caritas Poznańska – Zakład Charytatywno-Opiekuńczy, wyliczoną kwotę oraz tzw. cel szczegółowy: Jadwiga Śląska – Poznań.

15. Apelujemy do emerytów i rencistów, aby deklarowali 1 % ze swego podatku dla Caritas. W tym celu prosimy emerytów i rencistów o zgłaszanie się w pokoju Parafialnego Zespołu Caritas w środy w godz. 15.00 – 16.00, gdzie upoważniona osoba pomoże wypełnić PIT-37 i odda go do Urzędu Skarbowego. Należy przynieść rozliczenie z ZUS. Dalsze szczegóły są na tablicy ogłoszeń Parafialnego Zespołu Caritas.

16. W sobotę 18 kwietnia organizujemy jednodniową pielgrzymkę po Południowej Wielkopolsce i Ziemi Kaliskiej szlakiem bł. Sancji Szymkowiak. W programie Oleśnica (zamek książęcy), Możdżanów (miejsce narodzenia bł. Sancji), Antonin (pałac myśliwski Radziwiłłów), Mikstat i Kalisz (sanktuarium św. Józefa). Wyjazd o godz. 8:30 powrót wieczorem. Zapisy w zakrystii serdecznie zapraszamy. Koszt wyjazdu: 70 zł.

17. Zmarł śp. Andrzej Szafrański, zam. przy ul. Daliowej, Msza św. pogrzebowa dnia 09.04.2015 r. o godz. 11.00, a pogrzeb o godz. 12.30. na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz