XXXIV Niedziela Zwykła – 20 listopada 2011 r.

1. W minionym tygodniu swoje spotkanie miała Rada Duszpasterska. Ustalono m. in.: w niedzielę 04.12.2011 r. o godz. 15.00 w sali bł. Jana Pawła II odbędzie się „Rodzinne spotkanie ze św. Mikołajem”. W programie: występ zespołu „Iskierki”, pieczenie i przyozdabianie pierników, przygotowywanie ozdób choinkowych, „buziak św. Mikołaja”. Zapraszamy całe rodziny! Prosimy, aby rodzice przynieśli ciasto piernikowe, a dzieci materiał na ozdoby choinkowe.

2. Dziś obchodzimy uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny o modlitwie w intencji tworzącego się w naszej parafii oddziału Akcji Katolickiej. O godz. 15.00 do kaplicy na spotkanie modlitewne rozpoczęte Mszą św. zaprasza Wspólnota Modlitwy o. Pio.

3. Dzisiejsza niedziela to w naszej parafii Niedziela Powołań. Gościmy kleryków: Michała Pawlaka i Łukasza Bąbelka, którzy podczas Mszy św. dzielą się z nami refleksją na temat powołania kapłańskiego, a po Mszach św. zbierają ofiary na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

4. W poniedziałek na Mszę św. wieczorną zapraszam Zelatorów Wspólnoty Żywego Różańca. Po jej zakończeniu spotkanie na probostwie.

5. We wtorek na Mszę św. wieczorną zapraszam rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Po jej zakończeniu w sali bł. Jana Pawła II drugie spotkanie rodziców młodzieży klas III. Gościem spotkania będzie mgr Grażyna Liczbańska – psycholog.

6. We wtorek 22 listopada Kościół wspomina św. Cecylię – patronkę chórów i muzyki kościelnej, pani organistce oraz wszystkim członkom chórów i zespołów naszej parafii składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki świętej Patronki. Życzę by inni, uzdolnieni muzycznie, chętnie zasilili ich szeregi.

7. Kandydaci do bierzmowania z klas III mają spotkanie: we wtorek grupa A o godz. 18.30, w środę grupa B o godz. 18.30. w sali na probostwie. Wcześniej zapraszamy na Mszę św. (godz. 18.00).

8. Zapraszam dziewczyny na spotkanie przygotowujące do bierzmowania: wtorek – godz. 18.00- klasy II a,b, godz. 19.00 – klasa II c; w czwartek – godz. 17.00 – klasy I a,b, godz. 18.15 – klasa I c.

9. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

10. Siostry Uczennice Krzyża w środę 23 listopada zapraszają na spotkanie wprowadzające w adwent. W programie nieszpory i konferencja. Początek o g. 20.00 w kaplicy. Na zakończenie o 21.00 tradycyjnie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

11. W czwartek na Mszę św. wieczorną i spotkanie w sali bł. Jana Pawła II zapraszam wszystkich, którzy pragną włączyć się w działanie w ramach Akcji Katolickiej.

12. Zapraszam chłopców z klas drugich na spotkanie przygotowujące do bierzmowania, które odbędzie się w piątek 25 listopada, klasa IIa i IIb o godz. 16.30, klasa IIc i IId o godz. 17.15.

13. Od dziś, przez cały adwent, przed i po każdej Mszy św., w niedziele i święta, w okienku Caritas, można zaopatrzyć się w lampiony adwentowe, opłatki, świece Caritas, kartki świąteczne oraz dewocjonalia. Bliższe informacje na tablicy Caritas w przedsionku kościoła.

14. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu – radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Tą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Kościół naszym domem”.

15. Od przyszłego poniedziałku zapraszamy o g. 7.00 na Roraty!

16. Rozpoczyna się ostatni tydzień czytania wymienianek i modlitwy różańcowej za zmarłych. Kto jeszcze nie wypisał swoich bliskich zmarłych, prosimy, by dokonał tego w najbliższych dniach.

17. W dniach 2-3 grudnia organizujemy adwentowy wyjazd do Otorowa dla uczniów klas 1 – 6. Zapisy i szczegóły dotyczące wyjazdu u p. Anny Jęsiak.

18. Informacja dla byłych Iskierek – (licealistek i studentek). Zrodził się pomysł wspólnego styczniowego kolędowania. Warto się spotkać, aby „zaśpiewać kolędę Jezusowi”. Wszystkie jesteście zaproszone! O szybki kontakt prosi Anna Jęsiak.

19. Kalendarze na rok 2012 można nabyć w zakrystii. Kalendarze misyjne: 5 zł, Kalendarze Archiwum Archidiecezji Poznańskiej: 3 zł.

20. Dzisiejszy Przewodnik Katolicki zawiera dodatek w postaci kalendarza na rok 2012, dlatego kosztuje więcej: 6,50 zł. Korzystających z wyłożonej prasy katolickiej uprzejmie proszę o uczciwość.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz