XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2011 r.

1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na inwestycje parafialne.

2. Dziś o godz. 16.00 w Archikatedrze Poznańskiej Msza św. dla jubilatów obchodzących 25 i 50 lecie zawarcia związku małżeńskiego. Po Mszy św. przewidziane jest spotkanie księdza bpa Grzegorza Balcerka z czcigodnymi jubilatami w gmachu Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

3. W poniedziałek 12 września po Mszy św. o godz. 18.00, na probostwie, spotkanie Rady Ekonomicznej.

4. Z dniem 12 września o godz. 19.00 rozpoczynają się na nowo próby Chóru Kościelnego. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewu.

5. We wtorek 13 września po Mszy św. o godz. 18.00, w sali na probostwie, odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III. Dokonamy zapisów i podziału na grupy. Obecność obowiązkowa.

6. We wtorek 13 września o godz. 20.00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. W procesji bierzemy udział ze świecami.

7. W środę – święto Podwyższenia Krzyża św. – po południu w pokoju Caritas wydawanie żywności, o godz. 17.30, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W czwartek NMP Bolesnej – Archidiecezjalna Pielgrzymka ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania przed oblicze Matki Bożej na Świętą Górę w Gostyniu. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godzinie 11.00, której przewodniczyć będzie ks. bp. Grzegorz Balcerek. Następnie będzie przerwa na posiłek, potem nabożeństwo eucharystyczne z błogosławieństwem lourdeskim i na zakończenie odbędzie się koncert góralskiej kapeli spod Wadowic. Planowane zakończenie ok. godz. 15.30. Rodziny prosimy o umożliwienie swoim chorym, niepełnosprawnym i starszym dojazdu do Gostynia. Można skorzystać z autokarów, które organizuje Caritas Archidiecezji Poznańskiej (zgłoszenia osobiście lub telefonicznie – nr 61 835 68 50).

9. W sobotę o godz. 12.00, w sali na probostwie spotkanie organizowane przez siostry Uczennice Krzyża. Zapraszamy dzieci klas I-VI.

10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy koordynatora Grup Modlitwy Ojca Pio ks. Andrzeja Herkta, proboszcza budującego kościół w parafii św. Ojca Pio w Poznaniu. Zaproszony gość wygłosi niedzielne homilie, odprawi Mszę św. w kaplicy o godz. 15.00 dla naszej Grupy Modlitwy o. Pio, a po Mszach św. zbierze ofiary na budowę swojego kościoła. Tego dnia przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, a także wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży oraz naszego Ks. Arcybiskupa, obchodzącego dzień swoich imienin.

11. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami śpiewających w zespole „Iskierki”.

12. Dorocznym zwyczajem w przedsionku kościoła jest wyłożony kosz ze znakiem CARITAS do którego ofiarodawcy mogą składać przybory i artykuły szkolne. Zebrane przedmioty rozprowadzimy wśród dzieci z najuboższych rodzin naszej parafii.

13. W sobotę 8 października planujemy zorganizować, Rajd Różańcowy dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej do sanktuarium MB w Sobocie. Zapisy u p. Anny Jęsiak. Wpłata 5 zł, pozostałe koszty zostaną pokryte z pieniędzy uzyskanych podczas festynu parafialnego.

14. W sobotę 22 października organizujemy wyjazd „Szlakiem kościołów drewnianych” po Puszczy Zielonka. Wyjazd częściowo dotowany. Uczestnicy płacą po 35 zł od osoby (kolejna osoba z tej samej rodziny 30 zł). W koszty włączony jest również obiad. Zapisy dziś po Mszach św.

15. Już dziś przypominamy, że 16 października przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – patronki naszej parafii. Uroczystość odpustową poprzedzi swoiste triduum, 13.10.11 r. o godz. 20.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, 14.10.11 r. o godz. 20.00 Modlitwa Uwielbienia Śpiewem zakończona Apelem Jasnogórskim, 15.10.11 r. po wieczornej Mszy św. występ zespołu muzyki religijnej. Mszę św. odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. Franciszek Ryba. W dzień odpustu, bezpośrednio po uroczystej Mszy św. o godz. 11.00, wspólnym obiadem rozpoczniemy festyn parafialny, który zakończymy ok. godz. 15.00.

16. Kalendarze na rok 2012 można nabyć w zakrystii. Kalendarze misyjne: 5 zł, Kalendarze Archiwum Archidiecezji Poznańskiej: 3 zł.

17. Zmarła śp. Helena Maria Piątek, zam. przy ul. Grunwaldzkiej. Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz