XXXIV Niedziela Zwykła – 21 listopada 2010 r.

1. Dziś gościmy ks. Remigiusza Kobusińskiego – proboszcza par. pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolechowie, który głosi homilie, a po Mszach św. zbiera ofiary na budowę kościoła w swojej parafii.

2. W poniedziałek 22 listopada Kościół wspomina św. Cecylię – patronkę chórów i muzyki kościelnej, wszystkim członkom chórów i zespołów naszej parafii składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki świętej Patronki. Życzymy by inni, uzdolnieni muzycznie, chętnie zasilili ich szeregi.

Po wieczornej Mszy św. na probostwie, spotkanie Zelatorów Wspólnoty Żywego Różańca.

3. We wtorek spotkanie rodziców dzieci I komunijnych. Rozpoczynamy o godz. 18.00 Mszą św. w kaplicy.

4. Kandydaci do bierzmowania z klas III mają spotkanie z ks. Bartoszem: we wtorek grupa A o g. 18.30, w środę grupa B o g. 18.30. Salka na probostwie.

5.W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartek o godz. 20.00 siostry Uczennice Krzyża zapraszają na „Wieczorne zasłuchanie w Słowo”.

7. Od najbliższej soboty przez cały adwent, przed i po każdej Mszy św., w niedziele i święta, w okienku Caritas, można zaopatrzyć się w lampiony adwentowe, opłatki, świece Caritas, kartki świąteczne oraz dewocjonalia. Bliższe informacje na tablicy Caritas w przedsionku kościoła.

8. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu – radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Niech zapoczątkuje ona czas naszej refleksji nad stanem własnego sumienia i doprowadzi do spotkania z Miłosiernym Ojcem w sakramencie pokuty. Od przyszłego poniedziałku zapraszamy o g. 7.00 na Roraty!

9. Dnia 28 listopada swoje imieniny obchodzi ks. bp. Zdzisław Fortuniak – pamiętajmy w tym dniu o dostojnym solenizancie w naszych osobistych modlitwach.

10. Przy figurze św. Jadwigi umieszczona jest skarbona do której można składać kartki z wymieniankami za zmarłych. Rozpoczyna się ostatni tydzień wymienianek.

11. Dzisiejszy Przewodnik Katolicki zawiera kalendarz na przyszły rok, stąd jego wyższa cena: 6,50 zł. W zakrystii można nabyć różne kalendarze, w tym kieszonkowy Kalendarz katolicki z informacjami o godzinach nabożeństw w kościołach Archidiecezji Poznańskiej. Cena: 5 zł.

12. Adwentowy wyjazd  do Otorowa dla dzieci i młodszej młodzieży  w dniach od 3- 4  grudnia. Cena 75 zł, a w niej: wyżywienie, nocleg, pobyt na basenie w Szamotułach, część płatności za dojazd. Zgłoszenia u pani A. Jęsiak.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz