XXXIV Niedziela – Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24 listopada 2013 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie Roku Wiary, a zarazem święto patronalne Akcji Katolickiej.

2. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja z krzyżami w rękach do krzyża przy ul. Szarotkowej.

3. O godz. 15.00 Msza św. w kaplicy i spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio.

4. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar kataklizmu na Filipinach.

5. Wszystkie osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego zapraszamy w poniedziałek 25-go listopada na różaniec o godz. 17.30, ostatnia dziesiątka będzie odmówiona za adoptowane dzieci.

6. We wtorek 26.11.2013 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Duszpasterskiej.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. Spotkanie młodzieży odbędzie się w najbliższy piątek 29 listopada o godz. 18:30. Tematem spotkania będzie świadectwo naszego parafianina, który brał udział w Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro (Brazylia). Serdecznie zapraszamy.

9. W najbliższą sobotę odbędą się zbiórki ministranckie. Kandydaci na ministrantów mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 11:00.

10. W sobotę wspomnienie św. Andrzeja – swoje imieniny obchodzi ks. kan. Andrzej Kościański. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji szanownego solenizanta, zamówioną przez Wspólnotę Żywego Różańca.

11. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec za zmarłych i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

12. Przyszła niedziela to Pierwsza Niedziela Adwentu. Na Mszę św. o godz. 11.00 dzieci przynoszą listy do Świętego Mikołaja. Tego samego dnia zapraszamy na spotkanie ze świętym Mikołajem, które odbędzie się o godz. 15.00 w Sali bł. Jana Pawła II. Oczekując na Świętego, będziemy piec pierniki, które tuż przed Świętami przekażemy ludziom chorym, samotnym i starszym z naszej parafii. Trzeba tylko przynieść ciasto zarobione według domowej receptury.

13. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać wymienianki i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

14. W okresie od 23. 11. do 22. 12. br. czynne będzie okienko Caritas. Można będzie zaopatrzyć się w opłatki, świece Caritas, lampiony, świąteczne kartki, laurki, oraz różne ozdoby. Czas otwarcia okienka: soboty – przed i po Mszy św. o godz. 18.00, niedziele – przed i po każdej Mszy św., środy – w czasie dyżuru od 15.00 do 16.00.

15. Caritas Archidiecezji Poznańskiej w ramach akcji „Przekaż ciepło” organizuje zbiórkę wszelkich zepsutych urządzeń elektrycznych: AGD, telefonicznych, komputerowych, narzędzi itp. Firma Elektro-Recykling w umówionym miejscu podstawi gratowóz, do którego można będzie oddać zepsuty sprzęt. Kto posiada sprzęt o większej wadze i rozmiarach (np. lodówka, pralka) a nie jest w stanie dostarczyć go na miejsce zbiórki osobiście, proszony jest o zgłoszenie w pokoju Caritas lub wrzucenie informacji do skrzynki Caritas w przedsionku kościoła. Termin i miejsce postoju gratowozu będzie zależało od ilości zgłoszeń.

16. Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu prosi o udzielenie poparcia idei odbudowy pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa przez podpisanie petycji do Prezydenta Miasta, którego akceptacji brakuje, by mogły rozpocząć się prace. Swojego poparcia można udzielić drogą meilową na adres: http://pomnikwdziecznosci.pl/index.php/petycja

17. Zbliża się termin wyjazdu do Drezna. Bardzo prosimy o wpłaty za wyjazd w wysokości 125 zł od osoby do niedzieli 8 grudnia. Wyjazd planowany jest na sobotę 14 grudnia o godz. 5.00.

18. W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II organizowane są wyjazdy do Rzymu. Oferty proponowane przez Biuro Podroży Mediterraneum znajdują się w gablotach. Jako wyjazd parafialny oferujemy pielgrzymkę autokarową w dniach 24.04 – 01.05.2014 r. dającą możliwość zwiedzenie następujących miejscowości: Asyż, Caccia, Rzym, San Giovanni Rotundo, Manopello, Wenecja. Koszt wyjazdu: 1.890 zł (wpłata 1/3 przy zapisie). Zapisy w zakrystii.

19. Rodzice lub opiekunowie będący w trudnej sytuacji materialnej, którzy chcieliby, aby ich dzieci otrzymały paczkę na Boże Narodzenie, proszeni są o zgłoszenie swoich dzieci w pokoju Caritas lub wrzucenie kartek z danymi osobowymi dzieci do skrzynki Caritas znajdującej się w przedsionku kościoła. W zgłoszeniu prosimy podać rodzaj oczekiwanego prezentu, nazwisko i imię dziecka, adres zamieszkania, wiek, wzrost, rozmiar odzieży i obuwia oraz  nr telefonu kontaktowego.

20. Zmarła śp. Elżbieta Jagura, zam. przy ul. Różyczkowej. Msza św. pogrzebowa w jej intencji i pogrzeb odbyły się w miniony czwartek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz