XXXIII Niedziela Zwykła – 18 listopada 2018 r.

1. Dziś gościmy Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który głosi kazania i rozprowadza kalendarze misyjne na rok 2019. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

2. Od dziś do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św. jak również w środy w godzinach otwarcia biura Caritas. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

3. We wtorek 20.11.2018 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie z rodzicami dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.

4. We wtorek próba scholi o godz. 19.00. Zapraszamy nowe i chętne osoby do śpiewu w czasie Mszy św. w niedziele o godz. 17.00.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątek spotkanie młodzieży o godz. 19.00.

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

8. W niedzielę 25.11.2018 r. obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

9. W poniedziałek 26.11.2018 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Duszpasterskiej.

10. We wtorek 20.11 i 27.11 o godz. 19.00 próba śpiewu przed Akatystem ku Czci Bogurodzicy. Zapraszamy wszystkie osoby chętne do włączenia się w śpiew ku Czci Matki Bożej.

11. Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II organizuje w dniu 08.12.2018 r. wyjazd na rekolekcje rycerskie do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Zaproszeni są: rycerze, kandydaci i wszyscy sympatycy Zakonu z żonami i z dziećmi.  Rekolekcje głosi marianin ks. Piotr Fedorowicz. Tematem jest walka Dawida z Goliatem w kontekście posługi św. Jana Pawła II. Wyjazd z Poznania ok. 4.00 rano. Wyjazd z Krakowa ok. 19.30. Bliższe informacje o planie rekolekcji i kosztach u Rycerzy.

12. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czytamy „wymienianki jednorazowe” i odmawiamy różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy ogłoszeniach.

13. Marcel, nasz parafianin zamieszkały przy ul. Frezjowej, ma 15 lat. Urodził się w bardzo ciężkiej zamartwicy z obniżonym napięciem mięśniowym, był reanimowany. W wyniku powikłań okołoporodowych jest dzieckiem z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim. Nie mówi, występuje u niego padaczka i cechy spectrum autyzmu. Pomocą dla niego jest przeszczep komórek macierzystych w klinice w Lublinie. Koszt 5 podań to 80 tysięcy złotych. Poprzez Fundacje SIEPOMAGA zbierane są dla Marcela środki na przeszczep. Rodzice Marcelka serdecznie proszą o pomoc w zgromadzeniu potrzebnych środków. Pieniądze można wpłacać na konto fundacji SIEPOMAGA ze wskazaniem na Marcelka Sokołowskiego.

14. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz