XXXIII Niedziela Zwykła – 15 listopada 2020 r.

1. Od soboty 07.11.2020 r. w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią, w naszym kościele, podczas liturgii, może jednocześnie modlić się 60 osób. W związku z powyższym, osoby wahające się którą Mszę św. wybrać, zapraszamy w sobotni wieczór lub niedzielny poranek, kiedy ta frekwencja jest mniejsza. Od dziś niedzielna Msza św. o godz. 17.00 będzie transmitowana przez Internet.

2. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach św., przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

4. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii i adoracja zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

5. Zapraszamy młodzież, (szczególnie przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania) na 15 minutową modlitwę i adorację o godz. 19.45 w każdą sobotę. Modlitwę zakończymy o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Tego dnia gościć będziemy Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi kazania i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na rok 2021. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

7. Decyzją papieża Franciszka przez cały listopad br. można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

8. W sobotę 28 listopada od godz. 9.00 odwiedziny chorych ze spowiedzią i komunią św. Prosimy o wcześniejsze ich zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie.

9. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021.

10. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz