XXXIII Niedziela Zwykła – 14 listopada 2021 r.

1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich. Z racji II niedzieli miesiąca, podczas Mszy Świętych w naszym kościele składka inwestycyjna, serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 w naszym kościele Akcja Katolicka organizuje wieczornicę patriotyczną. Prof. Piotr Okulewicz wygłosi wykład pt. :”Stefan Kardynał Wyszyński – zapomniany Prymas Tysiąclecia…”. Gorąco wszystkich zapraszamy także ze względu na niedawne wyniesienie na ołtarze oraz ogłoszenie roku 2021 rokiem Prymasa Wyszyńskiego.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

4. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii i adoracja zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

5. W sobotę 20.11.2021 r. wraz z par. pw. Św. Jana Ewangelisty organizujemy wyjście ojców z synami do kościołów Ojców Karmelitów i św. Wojciecha w celu lepszego poznania św. Józefa – patrona mężczyzn i wspólnego spotkania integracyjnego. Zgłoszenia w zakrystii. Spotkanie uczestników przed kościołem oo. Karmelitów na Wzgórzu św. Wojciecha o godz. 10.00.

6. W niedzielę 21.11.2021 r. po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych. Obecność obowiązkowa tylko dla tych, którym zależy na I Komunii św. swoich dzieci. Podczas spotkania będzie możliwość zamówienia stroju pierwszokomunijnego.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Tego dnia gościć będziemy Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi kazania i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na rok 2022. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

8. Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki apeluje: „Od początku kryzysu migracyjnego Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas diecezjalnych oraz delegata KEP ds. imigracji – świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom. W tym momencie realizowane jest wsparcie ośrodków dla cudzoziemców, wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej, w których przebywają migranci i uchodźcy, a w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska. Potrzeby są jednak o wiele większe, dlatego zwracam się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce”.

9. Od przyszłej niedzieli tj 21.11.br. do Świąt  Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas: w każdą sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedziele przed i po każdej Mszy św. Można zaopatrzyć się w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne.

10. Przygotowując dzieci do dobrego przeżycia Adwentu, można nabywać kalendarze adwentowe z czekoladkami i adwentowymi postanowieniami. Cena kalendarza 12 zł.

11. Decyzją papieża Franciszka w listopadzie br. można uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, szczególnie polecamy: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Tota Tua” i inne, które znajdziemy na półce w przedsionku kościoła.

13. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach św. Przyjmujemy intencje na przyszły rok.

14. Zmarła śp. Halina Boińska, zam. przy ul. Kaliowej, Msza św. pogrzebowa dnia 18.11.2021 r. o godz. 8.00, a pogrzeb o godz. 9.30 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

15. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz