XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2011 r.

1. W listopadzie od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem środy) przed Mszą św. wieczorną czyli od godz. 17.30, czytamy wymienianki i odmawiamy różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

2. Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – z tej okazji przed kościołem zbiórka do puszek. Jest to zarazem II niedziela miesiąca stąd podczas Mszy św. są zbierane ofiary na inwestycje parafialne.

3. W minionym tygodniu, w kościele i domu parafialnym, naprawiono alarm. Bóg zapłać panu Ryszardowi Serwatowi za wieloletnią troskę o konserwację i naprawę tych urządzeń.

4. We wtorek na Mszę św. wieczorną i następnie na spotkanie na probostwie zapraszam członków Rady Duszpasterskiej.

5. W środę o godz. 15.00 w pokoju Caritas osobom uprawnionym będzie wydawana żywność, o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartek na Mszę św. wieczorną i następnie na spotkanie w sali bł. Jana Pawła II zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w przyszłym roku.

7. Również w czwartek po wieczornej Mszy św. Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem.

8. W piątek 18 listopada 2011 roku przybędzie do Poznania biskup Macram Gassis z diecezji El Obeid w Sudanie. Ksiądz Biskup weźmie udział w Drodze Krzyżowej w Katedrze Poznańskiej o godz. 1900 w intencji prześladowanych chrześcijan w Sudanie. Po wspólnej modlitwie odbędzie się w Katedrze spotkanie z dostojnym gościem. Podróż biskupa Gassisa jest dramatycznym wołaniem o prawo do wolności religijnej w jego Ojczyźnie. Nasi bracia w wierze poddawani są niewyobrażalnym udrękom, wobec których nie możemy zachowywać się obojętnie i milczeć. Gorąco prosimy wszystkich wierzących, a szczególnie zaangażowanych w różne wspólnoty parafialne, aby swoją modlitewną obecnością w Katedrze udzielili wsparcia udręczonemu Kościołowi w Sudanie.

9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny o modlitwie w intencji tworzącego się w naszej parafii oddziału Akcji Katolickiej. O godz. 15.00 do kaplicy na spotkanie modlitewne rozpoczęte Mszą św. zaprasza Wspólnota Modlitwy o. Pio.

10. Niedziela 20 listopada, to w naszej parafii Niedziela Powołań. Gościć będziemy kleryków Michała Pawlaka i Łukasza Bąbelka, którzy podczas Mszy św. podzielą się z nami refleksją na temat powołania kapłańskiego, a po Mszach św. zbiorą ofiary na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

11. Duszpasterstwo Pomocników Matki Kościoła Archidiecezji Poznańskiej w dniach 18 – 20 listopada 2011r. organizuje spotkanie dla dzieci w wieku od 6-12 lat. W programie: wspólna Eucharystia, spotkania w grupach, gry, rozgrywki piłki nożnej, śpiew i zabawa andrzejkowa na której wybierany jest najładniejszy strój. Jak dopisze pogoda przewidziane jest ognisko. Koszt: 90 zł. Bliższe informacje i zasady zapisów podane są na plakacie w przedsionku kościoła.

12. W dniach 2-3 grudnia organizujemy adwentowy wyjazd do Otorowa dla uczniów klas 1 – 6. Zapisy i szczegóły dotyczące wyjazdu u p. Anny Jęsiak.

13. Kalendarze na rok 2012 można nabyć w zakrystii. Kalendarze misyjne: 5 zł, Kalendarze Archiwum Archidiecezji Poznańskiej: 3 zł.

14. Zmarł śp. Marek Grześkowiak, zam. przy ul. Malwowej. Msza św. pogrzebowa 16.11.2011 r. o godz. 12.00, a pogrzeb o godz. 13.10 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz