XXXIII Niedziela Zwykła – 18 listopada 2012 r.

1. We wtorek 20.11.2012 r. o godz. 18.00 Msza św. i następnie spotkanie Rady Duszpasterskiej na probostwie.

2. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W czwartek 22 listopada Kościół wspomina św. Cecylię – patronkę chórów i muzyki kościelnej, pani organistce oraz wszystkim członkom chórów i zespołów naszej parafii, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki świętej Patronki. Życzę by inni, uzdolnieni muzycznie, chętnie zasilili ich szeregi.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej. W tym dniu w Archikatedrze Poznańskiej członkowie nowopowstałego w naszej parafii POAK będą uczestniczyć we Mszy św. odprawianej przez Ks. Arcybiskupa i otrzymają legitymacje członkowskie.

5. W przyszłą niedzielę gościmy Misjonarzy Oblatów NMP, którzy będą głosić Słowo Boże oraz rozprowadzać kalendarze i czasopisma misyjne.

6. Od przyszłej niedzieli będzie czynne okienko Caritas.

7. Prosimy aby dzieci, z okazji Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, przygotowały czerwone serca z napisem „Jezus jest Królem” i przyniosły je na Mszę św. o godz. 11.00.

8. W listopadzie od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać wymienianki i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

9. Kalendarze na rok 2013 można nabyć w zakrystii. Kalendarze misyjne w cenie 5 zł, a Kalendarze Archiwum Archidiecezji Poznańskiej w cenie 3 zł.

10. Zmarła śp. Marta Skolińska, zam. przy ul. Kaliowej, uroczystości pogrzebowe odbyły się w miniony piątek na cmentarzu parafialnym par. Dobrego Pasterza w Poznaniu. Wieczny odpoczynek….

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz