XXXIII Niedziela Zwykła – 15 listopada 2015 r.

1. Gościmy dziś Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy podczas Mszy Świętych głoszą Słowo Boże, a przed kościołem rozprowadzają kalendarze misyjne na rok 2016. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

2. Zgodnie z decyzją Biskupów Polskich dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodzieży 2016 r.

3. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Duszpasterskiej.

4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie Rady Ekonomicznej.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek 19.11.2015 r. o godz. 18.00 Msza św., a następnie spotkanie dla rodziców klas III w sali św. Jana Pawła II.

7. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

8. Od przyszłej niedzieli tj. 22.11.br. do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św. jak również w środy od 15-16 tej. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

9. W niedzielę 22.11.2015 r. obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dzieci z klas I, II i III przychodzą na Mszę św. o godz. 11.00 z serduszkami z napisem „Jezus jest Królem”.

10. Dnia 22 listopada wspominamy św. Cecylię dziewicę i męczennicę – patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji modlimy się w intencji p. Katarzyny Danel – naszej organistki oraz chórów parafialnych: dzieci, młodzieży i dorosłych. Niech Święta Patronka będzie dla nich orędowniczką u Boga w codziennych potrzebach.

11. W niedzielę 22 listopada spotkanie Grupy Modlitwy o. Pio, o godz. 15.00 Msza św. w kaplicy, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i agapa. Zapraszamy wszystkich chętnych!

12. Dnia 28 listopada o godz. 11.00 w sali św. Jana Pawła II w ramach rozpoczętego projektu, odbędzie się wykład pani Bernadetty Miki na temat Chrztu Polski. Zapraszamy serdecznie klasy 3-6 Szkoły Podstawowej oraz uczniów Gimnazjum. Prosimy rodziców o zmobilizowanie swoich dzieci do uczestnictwa. Naprawdę warto!

13. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czytamy „wymieniani” i odmawiamy różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

14. Próby scholio młodzieżowej w czwartki o godz. 18.30 i niedziele o godz. 16.30 w sali na probostwie.

15. Odeszli do wieczności: śp. Roman Ciesielski, zam. przy ul. Floksowej, uroczystości pogrzebowe zostały odprawione w miniony piątek; śp. Stanisław Boiński, zam. przy ul. Kaliowej, Msza św. pogrzebowa dnia 19.11.2015 r. o godz. 12.00, a pogrzeb o godz. 13.50. na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz