XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2016 r.

1. Od 11 listopada odprawiamy Nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Każdego dnia modlimy się na zakończenie porannej Mszy św. Samego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana dokonamy w niedzielę 20 listopada przed błogosławieństwem kończącym Mszę św. o godz. 9.30.

2. Obchodzimy dziś VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, modlimy się w sposób szczególny o pokój dla Iraku, pomoc materialną można przekazać wysyłając SMS o treści: RATUJE pod nr 72405.

3. Bóg zapłać za składane dziś – w II niedzielę miesiąca – ofiary w ramach składki inwestycyjnej.

4. Dziś po każdej Mszy Świętej, dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w ramach akcji „Rogale Świętomarcińskie” rozprowadzają rogale z których dochód przeznaczony jest na organizowaną przez Caritas Wigilię dla bezdomnych.

5. Dziś do udziału we Mszy św. o 17:00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas 2 gimnazjum na wyznaczonych miejscach. Prosimy o ich zajmowanie przynajmniej 10 minut przed rozpoczęciem Mszy św.

6. Parafialny Odział Akcji Katolickiej zaprasza dziś po wieczornej Mszy św. (ok. 18.00) do sali Św. Jana Pawła II na wieczornicę patriotyczną pt.: „Polska to On – o życiu i działalności Henryka Sienkiewicza”. Prelekcję wygłosi mgr Bernadeta Mika.

7. We wtorek o godz. 18.00 Msza św., a następnie w sali św. Jana Pawła II spotkanie rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii św.

8. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

10. W Krakowie – Łagiewnikach centralne uroczystości jubileuszu Chrztu Polski, akt oddania Polski Chrystusowi Królowi Wszechświata oraz zakończenie Roku Świętego.

11. W niedzielę 20.11.2016 r. obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dzieci z klas I, II i III przychodzą na Mszę św. o godz. 11.00 z serduszkami z napisem „Jezus jest Królem”.

12. W przyszłą niedzielę 20.11 na mszę o 17:00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas trzecich na wyznaczonych miejscach. Prosimy o przyjście minimum dziesięć minut przed rozpoczęciem mszy św. i zabranie ze sobą indeksów do bierzmowania.

13. Od przyszłej niedzieli tj. 20.11.br. do świąt Bożego Narodzenia otwarte będzie okienko Caritas w czasie: sobota przed i po Mszy św. o godz. 18-tej oraz w niedzielę przed i po każdej Mszy św. jak również w środy w godzinach otwarcia biura Caritas. Można się zaopatrzyć w następujące artykuły: lampiony adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritas, laurki świąteczne, dewocjonalia oraz inne ozdoby świąteczne. Zapraszamy.

14. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czytamy „wymienianki” i odmawiamy różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

15. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się u ks. wikariusza.

16. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz