XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2010 r.

1. Dziś druga niedziela Miesiąca – Bóg zapłać za składane ofiary na inwestycje parafialne.

2. Dziś o godz. 15.00 w sali pod kościołem gościmy znanego pisarza, eseistę i dziennikarza – pana Jana Grzegorczyka, który będzie mówił o swojej twórczości. Podczas spotkania okazja, by nabyć jego książki i otrzymać autograf autora. Skorzystajmy z tej okazji spotkania z kulturą chrześcijańską.

3. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania: dziewczyny klas I – poniedziałek o godz. 19.00, klas II – wtorek o godz. 19.00.

4 We wtorek o godz. 9.00 otwarcie i poświęcenie ulicy Szarotkowej. Gromadzimy się w okolicach szkoły.

5. We wtorek od godz. 16.00 w pokoju Caritas odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Caritas. 

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Krąg Biblijny z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w czwartek o godz. 18,30 w sali na probostwie.

8. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzieci przynoszą na swoją Mszę św. przygotowane przez siebie serca – znak miłości do Jezusa.

9. Grupa Modlitwy O.PIO ma swoje spotkanie wraz z Mszą św. o godz.15,00 w kaplicy.

10. W niedzielę 21.11.10 r. gościmy ks. Remigiusza Kobusińskiego – proboszcza par. pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolechowie, który wygłosi homilie, a po Mszach św. zbierze ofiary na budowę kościoła w swojej parafii.

11. W przyszłą niedzielę w wyborach samorządowych będziemy wybierać Prezydenta Miasta Poznania, radnych Miasta Poznania i radnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Weźmy na siebie współodpowiedzialność za wybór właściwych ludzi.

12. W listopadzie od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem środy) przed Mszą św. wieczorną czyli od godz. 17.30, czytamy wymieniani i odmawiamy różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”.

13. W zakrystii można nabyć różne kalendarze, w tym kieszonkowy Kalendarz katolicki z informacjami o godzinach nabożeństw w kościołach Archidiecezji Poznańskiej. Cena: 5 zł.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz