XXXII Niedziela Zwykła – 7 listopada 2021 r.

1. Dziś podczas Mszy św. gościmy kapłana, który głosząc Słowo Boże, uświadamia nam wyjątkową wartość adoracji Najświętszego Sakramentu, w rozwoju duchowym każdego człowieka.

2. Zapraszamy do nabywania Rogali Świętomarcińskich z których zysk zostanie przeznaczony na wigilię dla bezdomnych organizowaną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Koszt Rogala 10 zł. Rozprowadzają je wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole.

3. Przygotowując dzieci do dobrego przeżycia Adwentu, od 7 listopada można nabywać kalendarze adwentowe z czekoladkami i adwentowymi postanowieniami. Cena kalendarza 12 zł.

4. Do 13 listopada, z wyjątkiem środy, pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czytamy „wymienianki” i odmawiamy różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy ogłoszeniach.

5. W poniedziałek dnia 08.11.br. o godz. 15.30 w sali domu parafialnego odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

6. We wtorek 09.11 święto – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. O godz. 18.00 Msza św., a po jej zakończeniu spotkanie Rady Duszpasterskiej na probostwie.

7. W czwartek 11 listopada Święto Niepodległości. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych! Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00.

8. Wraz z DK Stokrotka i Radą Osiedla Kwiatowego serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny, połączoną z koncertem i wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych. Msza św. odbędzie się 11.11 o godz. 17.00, a zaraz po jej zakończeniu koncert w wykonaniu Katarzyny Danel (organy) i Iwony Neumann (sopran). Uczcijmy Święto Niepodległości uczestnictwem we Mszy św. i modlitwą w intencji Ojczyzny.

9. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

10. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich. Z racji II niedzieli miesiąca podczas Mszy Świętych składka inwestycyjna.

11. W niedzielę 14.11 po Mszy św. o godz. 17.00 w naszym kościele Akcja Katolicka organizuje wieczornicę patriotyczną. Prof. Piotr Okulewicz wygłosi wykład pt. :”Stefan Kardynał Wyszyński – zapomniany Prymas Tysiąclecia…”. Gorąco wszystkich zapraszamy także ze względu na niedawne wyniesienie na ołtarze oraz ogłoszenie roku 2021 rokiem Prymasa Wyszyńskiego.

12. Przypominamy, że do końca listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

13. Dnia 20.11.2021 r. wraz z par. pw. Św. Jana Ewangelisty organizujemy wyjście ojców z synami do kościołów Ojców Karmelitów i św. Wojciecha w celu lepszego poznania św. Józefa – patrona mężczyzn i wspólnego spotkania integracyjnego. Zgłoszenia w zakrystii.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, szczególnie polecamy: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Tota Tua” i inne, które znajdziemy na półce w przedsionku kościoła.

15. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach św. Przyjmujemy intencje na przyszły rok.

16. Zmarł śp. Bronisław Szczepaniak, zam. przy ul. Lotosowej, Msza św. pogrzebowa dnia 12.11.2021 r. o godz. 12.30, a pogrzeb o godz. 13.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

17. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz