XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2011 r.

1. W listopadzie od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem środy) przed Mszą św. wieczorną czyli od godz. 17.30, będziemy czytać wymienianki i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca. Po każdej Mszy św. można nabywać gazetkę parafialną „Jadwisia”, a w niej m. in. artykuł: „Cmentarz uczy mądrości i pokory”.

3. Dzisiejszej niedzieli oraz w Święto Niepodległości 11 listopada po mszach św. będzie można nabywać świeże rogale marcińskie. Akcję podejmuje młodzież naszej parafii oraz Caritas parafialna.

4. W środę o godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W czwartek zapraszamy chłopców z klas pierwszych na spotkanie przygotowujące do  bierzmowania. Grupa A o godz. 16.30 grupa B o godz. 17.15.

6. W piątek Kościół wspomina św. Marcina z Tours. Dla nas jest to dzień odzyskania niepodległości. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 19.00, podczas których dziękujemy Panu Bogu za odzyskanie niepodległości oraz prosimy o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. W tym dniu możemy skorzystać z dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych i od udziału w zabawach. Składka zbierana w kościele zostanie przekazana na potrzeby Stolicy Świętej.

7. Przyszła niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – z tej okazji przed kościołem zbiórka do puszek. Jest to zarazem II niedziela miesiąca stąd podczas Mszy św. zbierane będą ofiary na inwestycje parafialne.

8. Duszpasterstwo Pomocników Matki Kościoła Archidiecezji Poznańskiej w dniach 18 – 20 listopada 2011r. organizuje spotkanie dla dzieci w wieku od 6-12 lat. W programie: wspólna Eucharystia, spotkania w grupach, gry, rozgrywki piłki nożnej, śpiew i zabawa andrzejkowa na której wybierany jest najładniejszy strój. Jak dopisze pogoda przewidziane jest ognisko. Koszt: 90zł. Bliższe informacje i zasady zapisów podane są na plakacie w przedsionku kościoła.

9. W dniach 2-3 grudnia organizujemy adwentowy wyjazd do Otorowa dla uczniów klas 1 – 6. Zapisy i szczegóły dotyczące wyjazdu u p. Anny Jęsiak.

10. Kalendarze na rok 2012 można nabyć w zakrystii. Kalendarze misyjne: 5 zł, Kalendarze Archiwum Archidiecezji Poznańskiej: 3 zł.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz