XXXII Niedziela Zwykła – 11 listopada 2018 r.

1. Obchodzimy dziś 100. rocznicę odzyskania niepodległości, a także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Msza św. w intencji Ojczyzny zamówiona przez Akcję Katolicką naszej parafii o godz. 11.00.

2. Bóg zapłać wszystkim za składane dziś – w II niedzielę miesiąca – ofiary w ramach składki inwestycyjnej. Bóg zapłać także panu Tomaszowi Piechockiemu za ofiarowanie wymaganych przepisami drzwi do kotłowni domu parafialnego, a panu Grzegorzowi Obielakowi za ich zamontowanie i wymalowanie pomieszczenia kotłowni. Zakupiliśmy dodatkowe mikrofony i niezbędny mikser na chór parafialny. Panu Pawłowi Danelowi i ks. Sebastianowi wyrażamy wdzięczność za zainstalowanie tego sprzętu.

3. W dniu 11 listopada, Szkolne Koło Caritas rozprowadza  Rogale Świętomarcińskie w cenie 6.50 zł.  Uzyskane środki przeznaczone zostaną na dofinansowanie operacji i chemioterapii 8-letniego Michała, który cierpi na nowotwór złośliwy układu nerwowego.

4. Dom Kultury „Stokrotka” serdecznie zaprasza na specjalny program z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych dnia 11 listopada o godz. 16.00.

5. „Czternastka”- poznański szczep harcerski im. Stanisława Żółkiewskiego zaprasza na wieczornicę organizowaną z okazji Święta Niepodległości. Spotkanie rozpocznie się niedzielę 11.11. ok. godz. 18.00 w sali św. Jana Pawła II, po Mszy św. o godz. 18.00. W programie, prócz pieśni patriotycznych, występy przygotowane przez harcerzy.

6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. Spotkanie dla rodziców klas 3 gimnazjum w środę o godz. 18.30.

8. Spotkanie Kręgu Biblijnego z ks. prof. dr hab. Januszem Nawrotem w środę 14.11.2018 r. o godz. 19:00 w sali domu parafialnego.

9. W sobotę 17.11.2018 r. ks. kan. Andrzej Kościański obchodzi 84 rocznicę urodzin. Pamiętajmy o nim, szczególnie tego dnia, w naszych modlitwach.

10. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii i adoracja zakończona o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

11. W niedzielę 18 listopada obchodzić będziemy  II Światowy Dzień Ubogich  pod hasłem: „Biedak zawołał a Pan go usłyszał”. Nie będąc obojętnym na orędzie i apel papieża Franciszka, Caritas pragnie nieść pomoc ubogim poprzez rozprowadzanie Tytek Charytatywnych. Potencjalnych darczyńców informujemy, że tytki znajdują się w przedsionku kościoła obok okienka Caritas.  Można do nich włożyć podstawowe i trwałe produkty żywnościowe oraz środki czystości. Zebrane produkty żywnościowe zostaną przekazane ubogim oraz zasilą jadłodajnie Caritas. Tytki z produktami prosimy o przekazanie w dniach 17 i 18.11. przed każdą Mszą św. oraz w środy w godz.16 do 17-tej. 

12. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2018. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

13. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czytamy „wymienianki jednorazowe” i odmawiamy różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy ogłoszeniach.

14. Marcel, nasz parafianin zamieszkały przy ul. Frezjowej, ma 15 lat. Urodził się w bardzo ciężkiej zamartwicy z obniżonym napięciem mięśniowym, był reanimowany. W wyniku powikłań okołoporodowych jest dzieckiem z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim. Nie mówi, występuje u niego padaczka i cechy spectrum autyzmu. Pomocą dla niego jest przeszczep komórek macierzystych w klinice w Lublinie. Koszt 5 podań to 80 tysięcy złotych. Poprzez Fundacje SIEPOMAGA zbierane są dla Marcela środki na przeszczep. Rodzice Marcelka serdecznie proszą o pomoc w zgromadzeniu potrzebnych środków. Pieniądze można wpłacać na konto fundacji SIEPOMAGA ze wskazaniem na Marcelka Sokołowskiego.

15. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl