XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopada 2019 r.

1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, a także Niedzielą Modlitw o Powołania i Pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

2. Bóg zapłać wszystkim za składane dziś – w II niedzielę miesiąca – ofiary w ramach składki inwestycyjnej. Bóg zapłać również za ofiary złożone przy wyjściu z kościoła na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

3. Przed kościołem, Szkolne Koło Caritas rozprowadza  Rogale Świętomarcińskie w cenie 7,00 zł. 

4. Dziś, jutro i podczas Misji parafialnych przed i po każdej Mszy św. czynne będzie okienko Caritas gdzie można nabywać flagi, emblematy do dekoracji domów oraz pamiątki z okazji nawiedzenia Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej w naszej parafii.

5. Do 15 listopada, z wyjątkiem środy, pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać „wymienianki” i odmawiać różaniec za zmarłych.

6. Jutro 11 listopada wspomnienie obowiązkowe św. Marcina z Tours, a także 101. rocznica odzyskania niepodległości. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych! Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00. Uczcijmy Święto Niepodległości uczestnictwem we Mszy św. i modlitwą w intencji Ojczyzny.

7. We wtorek 12.11.2019 r. spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w naszej parafii, o godz. 18.00 Msza św. i następnie konferencja w sali św. Jana Pawła II.

8. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. Dnia 16.11.2019 r. w par. pw. Matki Boskiej Bolesnej odbędzie się VI Forum Ewangelizacyjne Archidiecezji Poznańskiej. Rejestracja: forumarchpoznan.pl; kontakt: Fundacja Pro Publiko tel. 60 447 929. Zachęcamy do uczestnictwa.

10. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. Od Mszy św. wieczornej w sobotę 16 listopada rozpoczynamy MISJE PARAFIALNE, które potrwają do dnia przyjęcia Ikony Jasnogórskiej, a więc 24.11.2019 r. Planujmy tak swój czas, by móc regularnie uczestniczyć w proponowanych w tym okresie praktykach religijnych. Plan Misji oraz Nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Wizerunku znajduje się w listach dostarczonych przez młodzież do wszystkich domów naszej parafii oraz na stronie internetowej.

12. W ramach VERBA SACRA rozpoczął się nowy cykl – Biblia Trzeciego Tysiąclecia. Stary i Nowy Testament jest czytany od początku, księga po księdze, z udziałem wybitnych polskich aktorów i w nowej oprawie muzycznej. Jako szesnasta część zostaną zaprezentowane Księga Ezdrasza i Księga Nehemiasza. Wybór i komentarz – ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot, kierownik Zakładu Nauk Biblijnych Wydziału Teologicznego UAM.  Wystąpi Przemysław Babiarz, aktor i znany komentator sportowy. Oprawa muzyczna – Katarzyna Stroińska-Sierant z zespołem. Zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu w niedzielę 17 listopada o godz. 17:00. Wstęp wolny.

13. W nocy z 24 na 25 listopada zaplanowane jest czuwanie wynagradzające przed Ikoną Jasnogórską w godzinach od 2.00 do 7.00. Osoby, które pragną podjąć trud adoracji, proszone są o zapisanie się na wybraną godzinę nocną w zakrystii.

14. Zmarła śp. Mieczysława Szajek, zam. przy ul. Szarotkowej, Msza św. pogrzebowa dnia 14.11.2019 r. o godz. 12.30, a pogrzeb o godz. 13.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

15. Ogłoszenia parafialne są zamieszczone w gablotach, kartkach z ogłoszeniami i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz