XXXII Niedziela Zwykła – 7 listopada 2010 r.

1. Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary, szczególnie za te na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu (1525,31 zł).

2. W ramach przygotowania do tradycyjnego przeżycia wspomnienia św. Marcina oraz Święta Niepodległości, młodzież naszej parafii rozprowadza przed kościołem rogale świętomarcińskie (4 zł.) oraz flagi państwowe (10 zł). Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na potrzeby duszpasterstwa młodzieży.

3. W poniedziałek o godz. 14.45 spotkanie z katechetami na probostwie. Również w poniedziałek zapraszam członków Rady Ekonomicznej. O godz. 18.00 Msza św. a następnie spotkanie na probostwie.

4. Parafialny Zespół Caritas informuje, że we wtorek od godz. 15.00 w pokoju Caritas będzie wydawana żywność.  Zapraszamy osoby uprawnione. 

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz. 21.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartek Kościół wspomina św. Marcina z Tours. Dla nas jest to dzień odzyskania niepodległości. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 18.00, podczas których dziękujemy Panu Bogu za odzyskanie niepodległości oraz prosimy o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Składka zebrana tego dnia zostanie przekazana na potrzeby Stolicy Świętej.

7. Dom Kultury „Stokrotka” serdecznie zaprasza na Koncert Patriotyczny z muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu Jerzego Jóźwiaka. Początek 11 listopada 2010 roku o godz. 16.00.

8. W piątek 12 listopada 2010 roku przybędzie do Poznania arcybiskup Louis Sako, chaldejsko-katolicki arcybiskup Kirkuku w Iraku. Weźmie on udział w Drodze Krzyżowej w Katedrze Poznańskiej o godz. 1900 w intencji prześladowanych chrześcijan w Iraku. Po wspólnej modlitwie odbędzie się w Katedrze spotkanie z dostojnym gościem. Podróż arcybiskupa Sako jest dramatycznym wołaniem o prawo do wolności religijnej w jego Ojczyźnie. Dziś przed kościołem zbiórka w ramach akcji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, która zostanie przekazana Kościołowi w Iraku. W przyszłą niedzielę będziemy łączyć się modlitewnie obchodząc „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”.

9. W listopadzie od poniedziałku do soboty (z wyjątkiem środy) przed Mszą św. wieczorną czyli od godz. 17.30, czytamy wymieniani i odmawiamy różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”.

10. W zakrystii można nabyć kieszonkowy Kalendarz katolicki z informacjami o godzinach nabożeństw w kościołach Archidiecezji Poznańskiej. Cena: 5 zł.

11. Dnia 14 listopada o godz. 15.00 rozpoczynamy spotkania z ciekawymi ludźmi. Tego dnia będziemy gościć znanego pisarza, eseistę i dziennikarza – pana Jana Grzegorczyka. Podczas spotkania będzie okazja, aby nabyć jego książki. Każdy parafianin jest zaproszony do uczestnictwa w tym spotkaniu. Ci, którzy pragną wesprzeć podobne inicjatywy, mogą uczynić to zakupując bilet wstępu w cenie 10 zł. Bilety są rozprowadzane w niedziele po Mszach św.

12. W przyszłą niedzielę – II niedziela miesiąca – podczas Mszy św. zbierane będą ofiary na inwestycje parafialne.

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz