XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2016 r.

1. Dziś gościmy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy głoszą Słowo Boże i rozprowadzają kalendarze misyjne na 2017 r.

2. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

3. Dziś do udziału we Mszy św. o 17:00, na wyznaczonych miejscach, zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas 1 gimnazjum. Prosimy o przyniesienie książeczek do bierzmowania i przypominamy o przyjściu na Mszę św. minimum 10 minut przed jej rozpoczęciem.

4. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na spotkanie Seniorów w poniedziałek 7-go listopada  br. o godz. 15.30 do sali w domu parafialnym. Podczas spotkania: słodki poczęstunek, wspólna modlitwa i śpiewy oraz projekcja filmu.

5. W poniedziałek 7 listopada o godz. 16.30 celebracja zaduszkowa z udziałem dzieci klas I – III i ich rodziców.

6. W tym tygodniu spotkania dla dziewczyn do bierzmowania:

  • kl. I: gr. 1 wtorek – godz. 18.00, gr. 2 środa – godz. 18.00
  • kl. II: gr. 1 wtorek – godz. 17.00, gr. 2 środa – godz. 17.00

7. W środę tj. 09.11.br. o godz. 16.00  odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

8. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. W czwartek pierwsza próba dla osób przygotowujących się do śpiewu Akatystu podczas Adwentu. Siostra Joanna zaprasza do sali domu parafialnego na godz. 18.45.

10. W piątek 11 listopada – Święto Niepodległości – wspomnienie św. Marcina z Tours, Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30 i 19.00 podczas których dziękujemy Panu Bogu za odzyskanie niepodległości oraz prosimy o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Składka zebrana tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Świętej. Z racji święta tego dnia biuro parafialne będzie nieczynne.

11. Dom Kultury „Stokrotka” serdecznie zaprasza na koncert z okazji Święta Niepodległości oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w środę 11 listopada o godz. 16.00.

12. Spotkanie dla chętnej młodzieży w piątek o 19:30 w salce na probostwie.

13. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

14. W przyszłą niedzielę – II niedzielę miesiąca – podczas Mszy św. składka inwestycyjna. Natomiast po każdej Mszy Świętej, dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w ramach akcji „Rogale Świętomarcińskie” rozprowadzać będą rogale z których dochód przeznaczony jest na organizowaną przez Caritas Wigilię dla bezdomnych.

15. W przyszłą niedzielę 13.11 do udziału we Mszy św. o 17:00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas 2 gimnazjum na wyznaczonych miejscach. Prosimy o ich zajmowanie przynajmniej 10 minut przed rozpoczęciem Mszy św.

16. Parafialny Odział Akcji Katolickiej zaprasza – w niedzielę (13.11) po wieczornej Mszy św. (ok. 18.00) do sali Św. Jana Pawła II na wieczornicę patriotyczną pt.: „Polska to On – o życiu i działalności Henryka Sienkiewicza”. Prelekcję wygłosi mgr Bernadeta Mika.

17. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, który nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. będąc w stanie łaski uświęcającej przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

18. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać „wymienianki” i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy ogłoszeniach.

19. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się u ks. wikariusza.

20. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz