XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopada 2013 r.

1. Bóg zapłać ks. Robertowi Klemensowi – Diecezjalnemu Duszpasterzowi Kościoła Domowego za wygłoszone Słowo Boże.

2. Bóg zapłać za złożone dziś podczas Mszy św. ofiary w ramach składki inwestycyjnej.

3. Dziś po każdej Mszy Świętej, dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas w ramach akcji „Rogale Świętomarcińskie” rozprowadzają rogale. Z uzyskanych środków przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, zostanie zorganizowana wigilia Świąt Bożego Narodzenia dla około tysiąca ośmiuset osób, a część środków pozostanie do dyspozycji Szkolnego Koła Caritas.  Koszt rogala 6 zł. 

4. Dziś (10 listopada) o godz. 18.00. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej serdecznie zaprasza na wieczornicę patriotyczną pt.: Powstanie Styczniowe jako etap na drodze do odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie odbędzie się w sali Błogosławionego Jana Pawła II (pod kościołem).

5. W poniedziałek Kościół wspomina św. Marcina z Tours. Dla nas jest to dzień odzyskania niepodległości. Msze św. o godz. 8.00, 16.30 i 19.00, podczas których dziękujemy Panu Bogu za odzyskanie niepodległości oraz prosimy o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Składka zebrana tego dnia zostanie przekazana na potrzeby Stolicy Świętej.

6. Dom Kultury „Stokrotka” dnia 11 listopada zaprasza na koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji Święta Niepodległości na godz. 16.00.

7. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek od godz. 16.00, w pokoju Caritas, będzie wydawana żywność.

9. W piątek po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie młodzieży. Serdecznie zapraszamy.

10. Odwiedziny chorych z komunią św.: ks. Wikariusz w sobotę 16 listopada od godz. 8.30.

11. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec za zmarłych i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

12. Niedziela 17 listopada jest w naszej parafii niedzielą pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Podczas Mszy św. będziemy modlić się prosząc o liczne i święte powołania do kapłaństwa, również z naszej parafii, a po Mszach św. zbiórka na utrzymanie poznańskiego seminarium.

13. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek 21.11.2013 r. o godz. 18.45.

14. Siostry Uczennice Krzyża zapraszają na dzień skupienia dla rodzin. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 listopada w godzinach od 10.00 do 16.00 w sali bł. Jana Pawła II. Temat: Jak być dobrym ojcem? Biblijne podpowiedzi. Konferencje wygłosi p. Mieczysław Guzewicz Zapisy i informacje u sióstr.

15. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać wymienianki i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy czasopismach.

16. Przy wyjściu z kościoła można nabywać kalendarze: Archiwum Archidiecezjalnego w cenie 3 zł, misyjne, a także z polskimi kościołami, którym patronują, Jadwiga Śląska oraz Jadwiga Królowa, w cenie 5 zł. Strona czerwca jest poświęcona naszej parafii.

17. Przyjmujemy już intencje mszalne na 2014 rok.

18. W związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II organizowane są wyjazdy do Rzymu. Oferty proponowane przez Biuro Podroży Mediterraneum znajdują się w gablotach. Jako wyjazd parafialny oferujemy pielgrzymkę autokarową w dniach 24.04 – 01.05.2014 r. dającą możliwość zwiedzenie następujących miejscowości: Asyż, Caccia, Rzym, San Giovanni Rotundo, Manopello, Wenecja. Koszt wyjazdu: 1.890 zł (wpłata 1/3 przy zapisie). Zapisy w zakrystii.

19. Rodzice lub opiekunowie będący w trudnej sytuacji materialnej, którzy chcieliby, aby ich dzieci otrzymały paczkę na Boże Narodzenie, proszeni są o zgłoszenie swoich dzieci w pokoju Caritas lub wrzucenie kartek z danymi osobowymi dzieci do skrzynki Caritas znajdującej się w przedsionku kościoła. W zgłoszeniu prosimy podać rodzaj oczekiwanego prezentu, nazwisko i imię dziecka, adres zamieszkania, wiek, wzrost, rozmiar odzieży i obuwia oraz  nr telefonu kontaktowego.

20. Zmarł śp. Marian Borowiak zamieszkały przy ul. Magnoliowej, Msza św. pogrzebowa i pogrzeb odbyły się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz