XXXI Niedziela Zwykła – Rocznica poświęcenia własnego kościoła – 31 października 2021 r.

1. Bóg zapłać Siostrze Nulli – Uczennicy Krzyża, za świadectwo o swoim uzdrowieniu za wstawiennictwem błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego.

2. Dziś obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła i niedzielę powołań. Po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

3. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw żałobnych, które zostaną odprawione na wszystkich cmentarzach poznańskich dnia 1 listopada 2021 roku o godz. 1500.

4. We wtorek 02.11.2020 r. wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30 i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 19.00 szczególne wspomnienie tych z naszej wspólnoty parafialnej, którzy w minionym roku odeszli do wieczności.

5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W I czwartek miesiąca o godz. 17.15 modlitwa w intencji powołań i wymienianki jednorazowe.

7. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 18.00. Od godz. 17.30 wymienianki roczne (nowy cykl) z różańcem oraz Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych wspominanych w wymieniankach rocznych.

8. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o 8.00 Litania Loretańska, a po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo wynagradzające i adoracja do godz. 20.00.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

10. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

11. Od 04 do 13 listopada, z wyjątkiem soboty, niedzieli i środy, pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać „wymienianki” i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy ogłoszeniach.

12. Wymienianki roczne przyjmujemy w zakrystii. Zgłoszonych zmarłych będziemy wymieniać podczas różańca w I piątki miesiąca przed Mszą św. wieczorną, a także w ich intencji przez rok będą odprawiane Msze św. zbiorowe w I piątki miesiąca o godz. 18.00. Ofiara za każdego zmarłego na cały rok, wynosi 35 zł. Zapisy wraz z ofiarą przyjmujemy do końca października.

13. Przygotowując dzieci do dobrego przeżycia Adwentu, od 7 listopada będzie można nabywać kalendarze adwentowe z czekoladkami i adwentowymi postanowieniami. Cena kalendarza 12 zł.

14. Już po raz kolejny zapraszamy do nabywania Rogali Świętomarcińskich z których zysk zostanie przeznaczony na wigilię dla bezdomnych organizowaną przez Caritas Poznań. Koszt Rogala 10 zł. Będą je rozprowadzać wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas działającego w naszej szkole. 

15. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich, szczególnie polecamy: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Tota Tua” i inne, które znajdziemy na półce w przedsionku kościoła.

16. Biuro parafialne czynne w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach św. Przyjmujemy intencje na przyszły rok.

17. Zmarła śp. Danuta Cieszyńska, zam. przy ul. Sasankowej, Msza św. pogrzebowa dnia 03.11.2021 r. o godz. 12.00, a pogrzeb o godz. 13.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

18. Całość ogłoszeń zamieszczona jest w gablotach, na kartkach i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz