XXXI Niedziela Zwykła – 5 listopada 2017 r.

1. Dziś w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

2. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, który nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. będąc w stanie łaski uświęcającej przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

3. Parafialny Zespół Caritas  zaprasza  w poniedziałek tj. 06 listopada br. o godz. 15.45 na „Spotkanie Seniorów”.  Temat wiodący: Sanktuaria  Maryjne Europy – wspomnienia z pielgrzymki do: Montserrat, Saragossa, Fatima, Lourdes, La Salette, Santiago do Compostela. Zapraszamy również na słodki poczęstunek i rozgrzewającą jesienną herbatkę. Osoby nie mogące samodzielnie przybyć na spotkanie, są proszone o kontakt pod numerem kom. 604-95-05-75. Zapraszamy do sali domu parafialnego. 

4. W poniedziałek 6 listopada o godz. 16.30 celebracja zaduszkowa z udziałem dzieci klas I – III i ich rodziców.

5. W środę 08.11. br.  o godz. 16.00  odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

6. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W sobotę 11 listopada – Święto Niepodległości – wspomnienie św. Marcina z Tours, Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 16.30 i 18.00 podczas których dziękujemy Panu Bogu za odzyskanie niepodległości oraz prosimy o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Składka zebrana tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Świętej.

8. Dom Kultury „Stokrotka” serdecznie zaprasza na koncert z okazji Święta Niepodległości oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w sobotę 11 listopada o godz. 16.00.

9. 14 poznański szczep harcerski „Czternastka” im. Stanisława Żółkiewskiego zapraszają na wieczornicę organizowaną z okazji Święta Niepodległości. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 11.11. o godz. 16.30 w sali św. Jana Pawła II, a zakończy Mszą św. o godz. 18.00. W programie, prócz pieśni patriotycznych, występy przygotowane przez poszczególne zastępy harcerzy.

10. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. W przyszłą niedzielę – II niedzielę miesiąca – podczas Mszy św. składka inwestycyjna.

12. W niedzielę 12 listopada Szkolne Koło Caritas rozprowadzać będzie Rogale Świętomarcińskie w cenie 4 zł.  Uzyskane środki zostaną przekazane na zorganizowanie wigilii na Międzynarodowych Targach Poznańskich dla bezdomnych i potrzebujących oraz na wsparcie 4 Jadłodajni Caritas. Bóg zapłać za wspieranie działalności Caritas.

13. Akcja Katolicka zaprasza na wieczornicę patriotyczną: 12 listopada (niedziela) ok. godz.18.00 (po wieczornej Mszy Św.) w sali Św. Jana Pawła II . Wykład pt.: „Zapomniany współtwórca odrodzonej Polski – Ignacy Jan Paderewski – wirtuoz  wśród polityków” wygłosi dr hab. Piotr Okulewicz. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

14. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać „wymienianki jednorazowe” i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy ogłoszeniach.

15. Wymienianki roczne podczas różańca w I piątki miesiąca przed Mszą św. wieczorną, a także w tej intencji Msze św. zbiorowe w I piątki miesiąca o godz. 18.00.

16. W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w kalendarze na 2018 r. w cenie 3 i 5 zł.

17. Niniejsze ogłoszenia są zamieszczone na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz