XXXI Niedziela Zwykła – 4 listopada 2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest w naszej parafii Niedzielą Modlitw o Powołania i Pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Z tej okazji gościmy syna naszej parafii – kleryka Marcina, który po Mszach św. zbiera ofiary na utrzymanie seminarium.

2. Dziś w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

3. Akcja Katolicka serdecznie wszystkich zaprasza  na wieczornicę historyczną w ramach obchodów 100 -lecia odzyskania niepodległości -  dziś po wieczornej Mszy Św. (ok. g. 18.00) w kościele.  Prof. UAM, dr hab. Piotr Okulewicz podejmie temat: Kiedy Polska odzyskała niepodległość – czyli dlaczego świętujemy 11 listopada?

4. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, który nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. będąc w stanie łaski uświęcającej przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza  w poniedziałek 05 listopada br. o godz. 15.15 na „Spotkanie Seniorów”.  Spotkanie odbędzie się wyjątkowo w przedszkolu przy ul. Łubinowej 7.  Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezus zapraszają Seniorów na „Montaż słowno-muzyczny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości”.  W programie również wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i poczęstunek domowymi wypiekami. Osoby, które nie mogą samodzielnie przybyć na spotkanie, są proszone o kontakt pod numerem kom. 604-95-05-75. Zapraszamy!

6. W poniedziałek 5 listopada o godz. 16.30 celebracja zaduszkowa z udziałem dzieci klas I – III i ich rodziców.

7. W poniedziałek o 19.15 w kaplicy – obowiązkowa katecheza dla Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 8 SP i 3 Gim.

8. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. W czwartek o 18.00 Msza św. i Spotkanie Grupy Modlitwy Ojca Pio – temat spotkania: Miłosierdzie w Ewangelii św. Łukasza.

10. W sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo do św. Michała Archanioła z prośbą o ochronę przed złem, które będziemy odprawiać w każdą drugą sobotę miesiąca, i adoracja do godz. 20.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.

11. W przyszłą niedzielę 11 listopada przypada 100. Rocznica odzyskania niepodległości. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych! Msza św. w intencji ojczyzny zamówiona przez Akcję Katolicką naszej parafii o godz. 11.00.

12. Z racji II niedzieli miesiąca podczas Mszy Świętych składka inwestycyjna.

13. W dniu 11 listopada, Szkolne Koło Caritas rozprowadzać będzie  Rogale Świętomarcińskie w cenie 6.50 zł.  Uzyskane środki przeznaczone zostaną na dofinansowanie operacji i chemioterapii 8-letniego Michała, który cierpi na nowotwór złośliwy układu nerwowego.

14. „Czternastka”- poznański szczep harcerski im. Stanisława Żółkiewskiego zaprasza na wieczornicę organizowaną z okazji Święta Niepodległości. Spotkanie rozpocznie się niedzielę 11.11. ok. godz. 18.00 w sali św. Jana Pawła II, po Mszy św. o godz. 18.00. W programie, prócz pieśni patriotycznych, występy przygotowane przez harcerzy.

15. W środę 14.11 o 18.30 – spotkanie dla rodziców młodzieży klasy 3 Gim. Spotkanie dot. Dnia Skupienia dla Młodzieży w Konarzewie.

16. W listopadzie od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. wieczorną, będziemy czytać „wymienianki jednorazowe” i odmawiać różaniec za zmarłych. Parafian, którzy życzą sobie by wspomnieć ich zmarłych prosimy, aby dawnym zwyczajem, wypisali czytelnie imiona i nazwiska swoich zmarłych na kartkach i te, wraz z ofiarą, włożyli do koperty, którą należy wrzucić do skarbony z napisem „Zaduszki”. Kartki z nadrukiem wyłożono na półce przy ogłoszeniach.

17. Wymienianki roczne przyjmujemy w zakrystii. Tych zmarłych będziemy wymieniać począwszy od I piątku listopada br. podczas różańca w I piątki miesiąca przed Mszą św. wieczorną, a także w ich intencji przez rok będą odprawiane Msze św. zbiorowe w I piątki miesiąca o godz. 18.00. Ofiara za każdego zmarłego na cały rok, wynosi 30 zł.

18. Marcel, nasz parafianin zamieszkały przy ul. Frezjowej, ma 15 lat. Urodził się w bardzo ciężkiej zamartwicy z obniżonym napięciem mięśniowym, był reanimowany. W wyniku powikłań okołoporodowych jest dzieckiem z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim. Nie mówi, występuje u niego padaczka i cechy spectrum autyzmu. Pomocą dla niego jest przeszczep komórek macierzystych w klinice w Lublinie. Koszt 5 podań to 80 tysięcy złotych. Poprzez Fundacje SIEPOMAGA zbierane są dla Marcela środki na przeszczep. Rodzice Marcelka serdecznie proszą o pomoc w zgromadzeniu potrzebnych środków. Pieniądze można wpłacać na konto fundacji SIEPOMAGA ze wskazaniem na Marcelka Sokołowskiego.

19. Zmarła śp. Janina Muszyńska, zam. przy ul Gladiolowej, Msza św. pogrzebowa w poniedziałek 05.11.2018 r. o godz. 12.30, a pogrzeb o godz. 13.50 na cmentarzu junikowskim. Wieczny odpoczynek…

20. Całość ogłoszeń zamieszczona jest w gablotach, na kartkach, które zabieramy wychodząc z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii: www.jadwigaslaska.pl

ks. Benedykt Glinkowski – proboszcz